Prima pagină » Știri externe » O badantă în vârstă de 42 de ani a fost găsită moartă în Italia, de către rudele bătrânului pe care îl îngrijea

O badantă în vârstă de 42 de ani a fost găsită moartă în Italia, de către rudele bătrânului pe care îl îngrijea

O badantă în vârstă de 42 de ani a fost găsită moartă în Italia, de către rudele bătrânului pe care îl îngrijea

O badantă de 42 de ani, stabilită de mai mulți ani în Italia, la Livorno, a murit subit în locuința bătrânului pe care îl îngrijea, ea a fost răpusă de un posibil atac fulgerător.

Tragedia a avut loc miercuri dimineață, într-un apartament de pe via dei Funaioli din orașul toscan. Victima a fost identificată ca Raide Malaj, de cetățenie albaneză. Când a fost găsită ea se afla în bucătărie, așezată la masă, cu capul sprijinit pe brațe.

Badată de 42 de ani, găsită moartă în casa bătrânului de care avea grijă

La prima vedere părea că se odihnește, însă femeia își dăduse ultima suflare.

Descoperirea a fost făcută chiar de rudele bătrânului de care avea grijă, ele au fost alarmate pentru că femeia nu răspundea la telefon. Odată ce au ajuns în apartament, acestea au găsit-o fără suflare și au alertat imediat serviciile de urgență.

O ambulanță a sosit la fața locului, medicii au încercat să o resusciteze, dar fără succes. Trupul său neînsuflețit a fost transportat la cimitirul municipal, iar acolo va rămâne până când rudele sale sosesc pentru organizarea funeraliilor.

Potriit primelor informații, femeia a fost lovită de un episod medical neașteptat, probabil un infarct. Se pusese la masă cu intenția de a se odihni preț de câteva momente, însă nu s-a mai ridicat.

Raide Malaj venise în Italia pentru a își construi un trai mai bun și își câștiga stabilitatea lucrând ca îngrijitoare.

Comunitatea din Livorno o cunoștea pentru seriozitatea și devotamentul cu care își făcea treaba, dar și pentru încrederea pe care o inspira familiilor pe care le-a ajutat de-a lungul anilor. În oraș nu avea rude apropiate, însă o parte din familia ei locuia în Roma.

Recomandările autorului:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe