Prima pagină » Actualitate » FOTO – Accident grav în Pitești: Doi oameni au murit striviți de un tren / Greșeala fatală făcută de șofer

FOTO – Accident grav în Pitești: Doi oameni au murit striviți de un tren / Greșeala fatală făcută de șofer

FOTO - Accident grav în Pitești: Doi oameni au murit striviți de un tren / Greșeala fatală făcută de șofer
Accident grav în Pitești: Doi oameni au murit striviți de un tren / Sursa foto: IPJ Argeș

Doi oameni au murit striviți sub șinele unui tren. Accidentul cumplit a avut loc în Pitești. Din primele date, șoferul mașinii nu a respectat semnalele luminoase de la trecerea la nivel cu calea ferată și astfel s-a produs tragedia.

Doi oameni au murit după ce mașina în care se aflau a fost izbită în plin de un tren, la trecerea la nivel cu calea ferată. Trecerea era semnalizată cu simbolul „crucea Sf Andrei”, dar nu avea barieră.

Tragedia s-a produs la o trecere la nivel cu o cale ferată de pe strada Găvenii din municipiul Pitești.

Din primele verificări, un bărbat, de 52 de ani, din Pitești, în timp ce conducea un autoturism pe strada Găvenii, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, la trecerea la nivel cu calea ferată simplă, fără bariere, semnalizată corespunzător, a intrat în coliziune cu un tren personal.

Bărbații au murit pe loc

Mecanicul de locomotivă, un bărbat de 26 de ani, nu a mai reușit să evite impactul.

Mașina a fost izbită în plin și s-a transformat într-un morman de fiare. Din nefericire pentru cei doi ocupanți ai autoturismului, bărbați cu vârstele de 52 de ani și respectiv 69 de ani, nu s-a mai putut face nimic, aceștia fiind găsiți încarcerați și decedați.

Poliția a deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă, iar cercetările continuă, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul a avut loc.

Recomandarea video

Mediafax
Un șofer din București a lovit un copac și două ambulanțe SMURD
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Prosport.ro
Mădălina Ghenea i-a înnebunit pe arabi. Cum și-a făcut apariția în Qatar
Adevarul
Povestea celui mai bogat sat din Ucraina, aflat la graniţa cu România. Paradoxul castelelor din Nyzhnia Apșa
Mediafax
AEP: Peste 2.2 milioane de alegători înscriși pentru alegerile locale parțiale de duminică
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Rachete spațiale, aur ilegal și o misiune imposibilă a Legiunii Străine: De ce nu poate Europa să își apere frontiera din Amazon
Cancan.ro
Ultimele imagini cu Rodica Stănescu înainte să moară! Se transformare radical de dragul iubitului. Intervenții estetice și...
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Un EXPERT spune că modelele lingvistice mari nu vor fi niciodată cu adevărat INTELIGENTE
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Un fost director Microsoft, impresionat de transformarea României din ultimii ani