Prima pagină » Actualitate » Accident în Vrancea. Bătrână de 80 de ani, lovită de mașina de poliție

Accident în Vrancea. Bătrână de 80 de ani, lovită de mașina de poliție

Accident în Vrancea. Bătrână de 80 de ani, lovită de mașina de poliție

O bătrână în vârstă de 80 de ani a fost lovită de mașina de poliție. Accidentul a avut loc în județul Vrancea, iar în prezent se fac cercetări pentru a se stabili dacă pensionara era angajată în traversare regulamentară, pe trecerea de pietoni.

Accidentul s-a produs în cursul zilei de miercuri, în comuna Ploscuțeni. Din primele informații, mașina de poliție ar fi lovit-o pe femeie în preajma trecerii de pietoni. Bătrâna a fost preluată rapid de o ambulanță și transportată la spital.

Cercetările vor stabili dacă pensionara în vârstă de 80 de ani traversa regulamentar sau nu. La volanul mașinii de poliție se afla un agent de la postul din Corbița. Acesta era în timpul serviciului și circula potrivit legii, cu semnalele luminoase și acustice pornite.

Accident grav în Argeș. O bătrână a fost spulberată pe trecerea de pietoni

Din păcate, accidentele în care victime cad persoanele în vârstă au devenit o obișnuință în România. În noiembrie 2020, un teribil accident de circulație a avut loc în municipiul Pitești, din județul Argeș. O femeie a fost spulberată chiar pe trecerea de pietoni. Lovită atât de puternic, bătrâna în vârstă de 70 de ani a murit pe loc.

Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Argeş, evenimentul rutier s-a produs pe Calea Câmpulung, la ieşirea din Piteşti către comuna Mărăcineni.

Din primele verificări, un autoturism care circula pe DN 73, din direcţia Piteşti către Mioveni, a accidentat mortal o femeie, care s-ar fi angajat în traversarea străzii pe marcajul pietonal. Poliţiştii Biroului Rutier Piteşti se află la faţa locului pentru efectuarea cercetărilor şi fluidizarea traficului”, a anunţat IPJ Argeş.

Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Argeş au precizat că victima este o femeie de aproximativ 70 de ani, care prezenta leziuni incompatibile cu viaţa. Nu se cunosc, deocamdată, detalii despre persoana care a produs accidentul.

Recomandarea video

Mediafax
Cu cât s-au scumpit sărbătorile românilor? Fiscaliști: Masa tradițională de Crăciun, bradul și cadourile „modeste” costă 500 de euro în 2025
Digi24
Ordin de arestare pentru Gari Kasparov. Fostul campion de șah este un critic al lui Vladimir Putin
Cancan.ro
Vila Rodicăi Stănoiu ar fi fost jefuită! Ce obiecte lipsesc din averea fostei ministre a Justiției, după ce a fost amplu percheziționată
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Dorinel Umbrărescu anunță public câți kilometri din Autostrada Moldovei vor fi gata în 2026
Mediafax
Nicușor Dan a gustat colăcei în timp ce colindătorii cântau la Cotroceni. Mirabela Grădinaru nu a cedat poftelor
Click
Cum se coace corect cozonacul. Temperatura potrivită pentru cuptorul electric și pe gaz
Digi24
VIDEO. Accident pe noul tronson al Autostrăzii Moldovei, în prima oră de la deschiderea circulației
Cancan.ro
Cum încearcă Vlad Pascu să scape de pedeapsa de 10 ani cu executare! S-a dus direct la CEDO și dă vina pe…
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cele mai periculoase modificări de soft și simptomele grave pe care le provoacă motorului
Descopera.ro
Structuri misterioase detectate în Cosmos!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – Soțul tău are o amantă tânără! Îmi pare rău!
Descopera.ro
Care sunt cele mai periculoase jucării de Crăciun și ce riscuri există pentru copii?