Prima pagină » Actualitate » CNAIR: DN1 se închide în zona Câmpina. Cât va dura și care sunt variantele de ocolire

CNAIR: DN1 se închide în zona Câmpina. Cât va dura și care sunt variantele de ocolire

CNAIR: DN1 se închide în zona Câmpina. Cât va dura și care sunt variantele de ocolire
CNAIR: DN1 se închide în zona Câmpina. Cât va dura și care sunt variantele de ocolire

Compania Națională pentru Administrarea Infrastructurii Rutiere (CNAIR) anunță că circulația rutieră va fi închisă, timp de două zile, pe DN1, în zona Câmpina, pentru demolarea pasajului feroviar care supratraversează șoseaua.

Circulația va fi oprită în intervalul 19.03.2024, ora 00.00 – 20.03.2024, ora 24.00

Circulația va fi închisă pe sectorul cuprins între km. 89+450 și km. 94+650, potrivit unui comunicat al CNAIR.

„CNAIR informează conducătorii auto că în perioada 19.03.2024, ora 00.00 – 20.03.2024, ora 24.00, circulația rutieră va fi închisă pe DN 1, pe sectorul de drum cuprins între km. 89+450 și km. 94+650, pentru efectuarea lucrărilor de demolare a pasajului CF, care supratraversează drumul național în zona km. 93+120”, transmite compania.

Care sunt variantele de ocolire

Pe perioada închiderii circulației rutiere, traficul rutier se va desfășura deviat pe categorii de vehicule, după cum urmează:

Circulația autovehiculelor cu MTMA ≤ 3,5 tone, dar și pentru riveranii care dețin autovehicule cu MTMA > 3,5 tone, pentru relația București – Brașov și retur, se va desfășura pe următoarea variantă de ocolire:

  • DN1, km.89+450 (Bănești) intersecție cu DJ 102I, km 0+000 (Calea Daciei-Bvd. N.Bălcescu) – DJ 101 R (Bvd. Carol I) – Intersecția DJ 101R, km. 16+635 cu DN 1, km. 94+650, Cornu;

Circulația autovehiculelor cu MTMA > 3,5 tone, pentru relația Ploiești – Brașov și retur, se va desfășura pe următoarele variante de ocolire:

  • DN 1, km. 53+650 (Bărcănești) intersecție cu DN 1A, km 70+550 – Centura de Est – DN 1A (Blejoi – Vălenii de Munte – Cheia – Săcele) – DN 1, km 161+000 – Brașov;
  • DN 1, km. 59+800 (Bărcănești) intersecție cu DN 1A, km. 64+400 – Centura de Vest – DN 1A (Blejoi – Vălenii de Munte – Cheia – Săcele) – DN 1, km 161+000 – Brașov;
  • DN 1, km. 64+400 (Bărcănești) intersecție cu DN 72, km. 76+180 – DN 72, Târgoviște – DN 71 (Târgoviște – Fieni – Moroieni) inters. DN 71, km. 109+905 cu DN 1 km. 120+400, Sinaia – DN 1 – Brașov.

Circulația vehiculelor rutiere cu MTMA mai mare de 3,5 tone de la București/Brașov până la capetele sectorului de drum închis circulației, respectiv km. 89+450 și km. 94+650, se va desfășură pe DN 1 conform reglementărilor legale în vigoare.

Sursa foto: Shutterstock

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Lovitură de ultim moment în Sănătate! Ministerul prelungește termenul pentru proiectele PNRR până în august 2026
Digi24
Reacția primarului PSD al Galațiului la declarația lui Sorin Grindeanu, care a ezitat să spună că drona care a explodat este rusească
Cancan.ro
Putin, primele DECLARAȚII despre drona căzută pe un bloc din Galați: 'Rusia e pregătită să facă o...' 😲
Prosport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV a revenit pe „sticlă”. Cum arată după ce a fost diagnosticată cu o boală rară
Adevarul
Val de ironii după mesajele MApN legate de drona căzută în Galați. Mii de comentarii au împărțit internetul în două: „Blocul era pe direcția dronei”
Mediafax
Anunțul momentului de la Putin. „Războiul din Ucraina se apropie de sfârșit”
Click
Horoscop 29 mai - 5 iunie. Racii au de luat o decizie grea, Balanțele au parte de evoluție profesională și șanse de câștig suplimentar
Digi24
Anchetă după tragedia din Târgu Jiu: informații șocante despre bărbatul suspectat de dublă crimă
Cancan.ro
DOLIU în politica din România! A murit Maria Dina
Ce se întâmplă doctore
A ignorat luni întregi un nodul la sân. La 21 de ani, tânăra a ajuns la operație cu o tumoră de aproape 2 kilograme
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Cine va plăti mai mult pentru RCA în 2026?
Descopera.ro
Cât de aproape suntem de călătoriile interstelare rapide?
Râzi cu lacrimi
4 bancuri cu Meșterul Manole. – Ana e fată bună. O să fac casă cu ea!
Descopera.ro
81 de ani de la procesul „ziariştilor fascişti, vinovaţi de dezastrul ţării”. Cum îi şantaja pe politicieni Pamfil Şeicaru