Prima pagină » Actualitate » EXCLUSIV VIDEO | Consilier: „Este obscen gestul lui Nicușor Dan de scoatere a palmierilor din Piața Unirii. El nu a plantat un metru pătrat de iarbă”

EXCLUSIV VIDEO | Consilier: „Este obscen gestul lui Nicușor Dan de scoatere a palmierilor din Piața Unirii. El nu a plantat un metru pătrat de iarbă”

Valeriu Șuhan, consilier general în cadrul Consiliului General al Municipiului București (CGMB) a declarat în emisiunea „Cu Gândul la București” că gestul lui Nicușor Dan de a cere scoaterea palmierilor plantați în Piața Unirii ar fi unul infantil și chiar „obscen”.

„Ca să înțeleg ce a avut Nicușor Dan în cap ar trebui să mă transpun undeva la vârsta de grădiniță, dar din păcate, sau din fericire mai degrabă, nu pot să mă transpun în acea perioadă de timp, pentru că mie mi se pare că gestul este unul absolut infantil”, a declarat Valeriu Șuhan în cadrul emisiunii „Cu Gândul la București” de luni seară.

Potrivit consilierului general, gestul lui Nicușor Dan de a cere scoaterea palmierilor de la Piața Unirii ar fi unul „obscen”.

Valeriu Șuhan: „Unul din punctele electorale ale lui Nicușor Dan a fost acela că este un apărător al spațiului verde”

„Și mai are o caracteristică, și aș îndrăzni să spun că este un gest obscen, din două motive. Unu: domnul Nicușor Dan, în perioada asta de când este primar general nu a plantat nici măcar un metru pătrat de iarbă, sau un copac (…)

Al doilea motiv pentru care am caracterizat gestul domniei sale ca fiind obscen este acela că pe masa domniei sale se află undeva la peste cinci mii de cereri venite din partea primăriilor de setor, dar și ale cetățenilor cu privire la avizul pe care numai dumnealui poate să-l dea de defrișare sau de toaletare a unor copaci care din păcate sunt într-o stare de sănătate precară și care reprezintă un pericol pentru integritatea fizică a persoanelor dar și pentru avutul lor”, a declarat Valeriu Șuhan în emisiunea „Cu Gândul la București”.

Consilierul general mai spune că Nicușor Dan se declară un apărător al spațiului verde, în ciuda acțiunilor pe care le întreprinde.

„Unul din punctele electorale ale lui Nicușor Dan a fost acela că este un apărător al spațiului verde, ori dovada este clar contrară (…) mi se pare un gest absolut infantil”, a mai declarat Valeriu Șuhan în emisiunea „Cu Gândul la București”.

Întreaga emisiune poate fi vizionată AICI

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Continentele Pământului pierd apă dulce într-un ritm alarmant. Avertismentul Băncii Mondiale
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
O nouă descoperire uluitoare în cazul Rodicăi Stănoiu, după substanțele afrodisiace. Ce obiecte s-au ridicat din locuință
Prosport.ro
Ce mai face Arpad Paszkany. Iubita mai tânără l-a fotografiat în vila lor luxoasă din Marbella
Adevarul
Cazul unei adolescente aflată la risc de deportare din Danemarca a atras atenția lui Musk. Comentariul acestuia a suscitat un val de reacții online
Mediafax
România intră în 2026 cu accize majorate la pompă și la raft. Iată cu cât cresc lucrurile
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Unde va fi înmormântată Brigitte Bardot? „Plângem pierderea unei legende a secolului”