Prima pagină » Actualitate » GÂNDUL LIVE. Un cadru medical de la Suceava, fără mască în timp ce primește preoții cu moaștele Sfântului Ioan cel Nou!

GÂNDUL LIVE. Un cadru medical de la Suceava, fără mască în timp ce primește preoții cu moaștele Sfântului Ioan cel Nou!

Moaștele Sfântului Ioan cel Nou au fost purtate zilele trecute prin mai multe localități din județul Suceava. Mașina care a transportat racla nu a oprit pe traseu, pentru a fi evitate aglomerările. Preoții au ajuns și la Spitalul Județean, acolo unde un cadru medical a fost surprins fără mască în timp ce primea fețele bisericești în unitate! Imaginile, difuzate în emisiunea Gândul LIVE.

Credincioșilor li s-a recomadat însă să rostească o rugăciune pentru cei care au murit din cauza COVID 19, dar și pentru pacienții și personalul medical care luptă cu temutul virus.

La un moment dat, cadrul medical renunță de tot la mască!

Racla a ajuns chiar și la Spitalul Județean de Urgență Suceava, acolo unde preoții au ținut și o slujbă.

Pe imagini se remarcă însă, din păcate, o doctoriță care nu poartă masca corespunzător, iar la un moment dat renunță de tot la ea. În primăvară, spitalul din Suceava a fost principalul focar de coronavirus din țară.

Prefectul și-a dat acordul pentru acest pelerinaj

Prefectul de Suceava, Alexandru Moldovan, a declarat  că și-a dat acordul pentru pelerinaj, cu condiția să fie respectate normele de distanțare fizică și să nu se creeze aglomerări.

Potrivit acestuia, reprezentanții Arhiepiscopiei au dat asigurări că autovehiculul care va transporta în pelerinaj moaștele Sf. Ioan cel Nou de la Suceava prin județ nu se va opri pe traseu și nu va oferi ocazia să se formeze mulțimi.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Erdogan scoate „MONEDA NATO”. 5 lire pentru Summitul de la Ankara, jumătate de milion în circulație
Digi24
„Este un tăntălău ajuns în locuri greșite”. Senator USR, atac dur la adresa lui Nicușor Dan
Cancan.ro
Orașul din România în care șoferii sunt amendați cu 5.000 de lei dacă își lasă mașinile murdare pe domeniul public
Prosport.ro
FOTO. Au interzis-o în avion când au văzut-o: „Ești dezbrăcată!”. Ce a făcut femeia în aeroport
Adevarul
„Ne faceți un bine!” Anca Alexandrescu, reacție după ce a pierdut jumătate dintre telespectatori: „Un măr otrăvit”
Mediafax
Haos pe aeroporturile europene din cauza noului sistem de intrare/ieșire. Întârzieri de până la 5h
Click
Ce s-a întâmplat cu fața Iuliei Albu. A apărut cu bandaje la ochi și vânătăi. Explicația vedetei
Digi24
Australia investighează originea unor sfere misterioase aduse de valuri pe plajă
Cancan.ro
O nouă boală se răspândește în Europa, de la animale la om. Zeci de cazuri au fost confirmate
Ce se întâmplă doctore
Sora malefică a lui Sue Ellen din „Dallas” a ajuns la 66 de ani. Cum arată azi actrița Mary Crosby
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Anunț oficial: Programul Rabla 2026 se lansează în condiții similare cu cele de anul trecut
Descopera.ro
De ce avem 2 plămâni și doar o singură inimă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion: – Maria își ține picioarele depărtate!
Descopera.ro
Cum poate aparatul de aer condiționat să agraveze bolile respiratorii?