Prima pagină » Actualitate » George Simion: „Semnalez prezența unor oficiali din Department of State and Homeland Security, care se vor asigura că alegerile au fost corecte”

George Simion: „Semnalez prezența unor oficiali din Department of State and Homeland Security, care se vor asigura că alegerile au fost corecte”

George Simion a făcut declarații live la Parlament, chiar în ziua votului. Este prima apariție publică a lui George Simion, după ce, de dimineață, a fost împreună cu Călin Georgescu la vot, la o secție din Mogoșoaia. El a spus că „vreau să semnalez prezența unor înalți oficiali din Department of State and Homeland Security, care se vor asigura că aceste alegeri au fost corecte. Și numărătoarea noastră paralelă va fi o garanție în acest sens”.

„Delegației OSCE, prezentă în România, încă de două luni, vreau să semnalez prezența unor înalți oficiali din Department of State and Homeland Security, care se vor asigura că aceste alegeri au fost corecte. Și numărătoarea noastră paralelă va fi o garanție în acest sens și, de asemenea, anunț românii, iar acesta este principalul motiv pentru care fac această informare de presă, că avem un număr de WhatsApp unde ne pot scrie dacă au cunoștințe de persoane decedate care ar fi votat sau pe care vor să le verifice dacă au votat sau nu. Colegii noștri care sunt în coordonare cu BEC și cu STS vor face verificările necesare. Numărul de telefon pe care-l punem la dispoziție pentru WhatsApp mesaje, vom avea nevoie de datele de identificare al persoanelor decedate, este 0752 537 382. Este intenția noastră de a mulțumi tuturor oamenilor din instituțiile statului roman, militari sau funcționari care își fac cu prisosință treaba în această zi minunată din democrația din România.”, a declarat George Simion.

CITEȘTE ȘI:

George Simion, prima apariție publică după vot: Mă bucur că tentativele de FRAUDĂ pe care le-am denunțat în Moldova, în mare parte s-au încheiat

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Substanțe afrodisiace, descoperite în casa Rodicăi Stănoiu. Ancheta ia o turnură neașteptată
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată
Cancan.ro
Ninge 5 zile consecutiv, în România, de pe 1 ianuarie 2026! Meteorologii Weather.com au revizuit prognoza meteo
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un radar fix cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de abateri, în doar 4 zile
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Cum va fi vremea în primele zile din 2026?