Prima pagină » Actualitate » Incendiu într-un RESTAURANT din incinta unui supermarket din Oradea. 150 de persoane au ieşit din clădire

Incendiu într-un RESTAURANT din incinta unui supermarket din Oradea. 150 de persoane au ieşit din clădire

Incendiu într-un RESTAURANT din incinta unui supermarket din Oradea. 150 de persoane au ieşit din clădire

Un incendiu a izbucnit în bucătăria unui restaurant din incinta unui supermarket de pe strada Borșului din Oradea. 150 de persoane au ieșit din clădire.

Alarma s-a dat în jurul orei 14:15, când dispeceratul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor a primit un apel de urgență. Au fost mobilizate patru echipaje de pompieri militari din cadrul Detașamentului 2 Oradea, cu trei autospeciale de stingere și ambulanța SMURD a subunității.

Personalul restaurantului a reacționat prompt și a folosit stingătoarele din dotare pentru a împiedica extinderea focului până la sosirea pompierilor.

Pompierii au lichidat incendiul în scurt timp.

„Pompierii militari au lichidat rapid incendiul, care se manifesta la o friteuză, au evacuat, împreună cu echipajele de poliţie, clienţii aflaţi în restaurant şi în proximitatea acestuia, după care au procedat la ventilarea întregului supermarket, acţiune care este în desfăşurare şi în aceste momente.

În urma declanşării alarmei de incendiu la nivelul restaurantului şi al supermarketului, s-au autoevacuat circa 150 de persoane. Din fericire, nu au existat persoane rănite”, se arată în comunicatul ISU Bihor.

CITEȘTE ȘI:

Ipoteză-șoc în cazul autobuzului Otokar care a luat foc în timp ce era parcat în autobază: „E posibil să fie și o mână CRIMINALĂ”

Biserica de lemn din Topla, de la Muzeul Satului Timișoara, DISTRUSĂ într-un incendiu. Lăcașul, vechi de 300 de ani, urma să devină MONUMENT istoric

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Episod de iarnă severă în România: concluziile ședinței Comitetului ministerial pentru situații de urgență convocat de Ministerul Mediului
Digi24
Denis Kapustin, liderul neonazist al grupării paramilitare Corpul Voluntarilor Ruși, a murit pe front, luptând pentru Kiev
Cancan.ro
Județul din România în care au fost găsite 19 persoane decedate în cele 2 zile de Crăciun. Nu s-a mai putut face nimic pentru ei
Prosport.ro
FOTO. Natalia Mateuț, spectaculoasă de ziua ei. Apariție rară a tatălui ei, legendarul Dorin Mateuț
Adevarul
Gest disperat al unui cabanier: „Plătiți cât vă permiteți. E primul an în care nu am oaspeți de Crăciun”
Mediafax
Trenul legendar care traversează 3 țări și 8 fusuri orare
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Mirabela Grădinaru, despre cum i s-a schimbat viața de când Nicușor Dan e președinte: „Ulterior am obținut și acest drept”
Cancan.ro
Mesajul postat de sora artistului Ion Drăgan, cu o zi înainte de înmormântarea acestuia: 'Ne-ai distrus pe toți'
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Prezentare video Renault Clio 6. Dacia Sandero va primi același motor de 1,8 litri ca și modelul francez
Descopera.ro
Ce lichide să nu verși niciodată în chiuvetă și de ce?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Ce s-a întâmplat atunci când șoarecii de laborator au fost eliberați în natură?