Prima pagină » Actualitate » Piedone reacționează la zvonul că ar ținti Primăria Capitalei: „Știu că activitatea noastră îi deranjează. NU MĂ INTERESEAZĂ NICIO PRIMĂRIE!”

Piedone reacționează la zvonul că ar ținti Primăria Capitalei: „Știu că activitatea noastră îi deranjează. NU MĂ INTERESEAZĂ NICIO PRIMĂRIE!”

Piedone reacționează la zvonul că ar ținti Primăria Capitalei:

Numele șefului de la Protecția Consumatorilor, Cristian Popescu Piedone, se află pe buzele multora, drept posibil și chiar sigur candidat la funcția de primar general al Capitalei, dacă Nicușor Dan va pleca la Cotroceni. Numai că planurile lui Piedone nu sunt deloc aceleași cu ale celor care spun că toate controalele ANPC sunt doar campanie electorală. 

Contactat de Gândul, șeful Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor a spus că nu este interesat de un nou mandat de primar, nici măcar la Primăria Capitalei.

„Eu nu iau un lucru și să nu-l duc la capăt. Cât mă ține. Nu fac nicio campanie și nu iau lucrurile la jumate”, ne-a declarat acesta.

De altfel, acesta a și postat pe pagina sa de Facebook o poziție referitoare la zvonurile potrivit cărora ar ținti funcția de primar general.

„Știu că activitatea noastră, a celor din ANPC, îi deranjează pe cei care vor să facă averi rapide pe batjocură și pe buzunarele românilor!

De la ei și de la amicii lor de business… a pornit prin țară zvon că prin munca mea și a colegilor mei… îmi fac campanie electorală! Că mă antrenez să candidez la vreo primărie!!!

Oameni buni, NU!

NU MĂ INTERESEAZĂ NICIO PRIMĂRIE!

Îmi doresc să protejez românii buni din funcția actuală, de președinte al ANPC!

Și dacă viitorul guvern va considera că eu și colegii mei facem treabă bună pentru România… vom continua să facem treabă bună!

Am început un proiect bun și vreau să continuăm să protejăm românii și România, deopotrivă!”, a transmis Piedone.

Postarea a fost însoțită de  o fotografie pe care scrie mare „NU la Capitală”.

CITEȘTE ȘI:

Șunca „ardelenească”, doar cu numele: produsă în Ungaria. Piedone: „Ori suntem români, ori suntem unguri”

Piedone, în restaurantele de pe centură: „O fi rece pe jos, dar nu se ține ciorba pe jos! Tot ce aveți astăzi aici se supune casării”

Recomandarea video

Mediafax
Marele pierzător al acestor alegeri
Digi24
George Simion: „Democrația a fost călcată în picioare”. Reacția liderului AUR după închiderea urnelor
Cancan.ro
Moartea Rodicăi Stănoiu, învăluită în mister! Semnul care a stârnit îngrijorare în rândul celor care o cunosc
Prosport.ro
FOTO. Parcă sunt surori! Cum arată mama Jaquelinei Cristian, jucătoarea română care a încasat peste 1 milion de dolari în 2025
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
EXIT-POLL Alegeri Primăria București 2025. CURS: Ciucu 32,7% Băluță 26,3% Alexandrescu 20,2% Drulă 12,8%. INSCOP: Ciucu: 31,7%, Băluță 26,1%, Alexandrescu 21,1%
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
AUR a recunoscut că Anca Alexandrescu a pierdut alegerile. Ce a spus Simion despre relația cu Georgescu
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Cetatea Ada-Kaleh ar putea fi restaurată cu bani europeni