Prima pagină » Actualitate » PNL București și-a ales noul Birou Politic

PNL București și-a ales noul Birou Politic

PNL București și-a ales noul Birou Politic

Miercuri a fost validat noul Birou Politic al PNL București. În cadrul unui eveniment festiv desfășurat în Aula Magna a Universității Politehnice București. În prezența a peste 1500 de persoane, a fost validat noua structură de conducere a organizației PNL București.

PNL București și-a validat miercuri noii membri ai Biroului Politic. Sebastian Burduja fiind ales preşedintele filialei, Stelian Bujduveanu, Diana Baciuna – prim-vicepreşedinţi şi Valentin Ştefan – secretar general.

Echipa de conducere aleasă este compusă din profesionişti dedicaţi şi experimentaţi, pregătiţi să aducă un suflu nou în administraţia locală şi să implementeze proiecte ambiţioase pentru Bucureşti, spun cei de la PNL.

De asemenea, ca funcții deținute sunt și cele de prim-vicepreşedinte în domeniul politicilor publice: Stelian Bujduveanu, prim-vicepreşedintă în domeniul strategiilor politice şi comunicare: Diana Baciuna, vicepreşedinţi: Silviu Feroiu şi Octavian Oprea, trezorier: Silviu Văduva şi secretar general: Valentin Ştefan. Președintele Sebastian Burduja a mai precizat faptul că Municipiul București va deveni „Bucureştiul Viitorului” cu „suflul unei noi generaţii, cu spiritul tinerilor de toate vârstele, cu rădăcinile unui partid care a construit Bucureştiul şi România”.

Este o responsabilitate pe care o preluăm cu seriozitate. Vom lucra neîncetat pentru a aduce îmbunătăţiri vizibile în viaţa fiecărui cetăţean şi să ne asigurăm că Bucureştiul devine un model de administraţie publică la nivel naţional şi european”, a mai spus Sebastian Burduja.

Citește și:

Sebastian BURDUJA, reales președinte PNL în Capitală/A dat autografe pe „Planul pentru București”

Ministrul ENERGIEI, Sebastian Burduja, despre primarul SECTORULUI 1: Fură curent!

Recomandarea video

Mediafax
„Cel mai frumos loc de pe Pământ” – destinația europeană aproape lipsită de turiști, cu hoteluri de la 35 de euro pe noapte
Digi24
Cele două probleme care țin pe loc încheierea unui acord de pace Rusia - Ucraina, dezvăluite de Keith Kellogg
Cancan.ro
Motivul real pentru care Mirabela Grădinaru nu a votat. Răspunsul BIZAR oferit de Nicușor Dan
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Alegeri Primăria București 2025. Prezența crește pe seară. Director INSCOP: Va câștiga cine a făcut ceva treabă în București / Cum arată situația în prezent
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
O crimă care pune gaz pe foc în procesul de mobilizare din Ucraina, în criză de soldați. „Sunt incredibil de ruşinată”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Efectul surprinzător al gazului ilariant împotriva depresiei severe