„Podcast cu Prioritate”, ep. 9, apare pe 3 iunie, ora 19:00. Invitat: Daniel Tomescu (STACS)

„Podcast cu Prioritate”, ep. 9, apare pe 3 iunie, ora 19:00. Invitat: Daniel Tomescu (STACS)
„Podcast cu Prioritate”, ep. 9, apare pe 3 iunie, ora 19:00. Invitat: Daniel Tomescu (STACS)
Publicat: 01/06/2023, 12:00

„Podcast cu Prioritate” ajunge la episodul cu numărul 9. Invitatul ediției care apare pe 3 iunie, ora 19:00, este Daniel Tomescu.

Emisiunea va fi difuzată pe canalul de YouTube ProMotor România și pe site-ul www.promotor.ro.

Daniel este cunoscut pentru pasiunea sa în domeniul mașinilor modificate, dar și pentru organizarea de evenimente cu mașini tunate în mai multe orașe din țară.

Totul a început cu Streetmaniacs, proiect transformat ulterior în STACS, STACS TV și Brutal STACS.

„STACS a plecat din Streetmaniacs. E abrevierea de la Streetmaniacs, pentru că noi când l-am făcut, bineînțeles, am început să facem stickere, merch-uri (merchandise-n.r.), și după aia am constatat că e prea lung numele, nu te ajută, nu încape, brelocul e prea lung și prea subțire, nu merge treaba, știi, hai să facem altceva și am făcut STACS”, spune Daniel în discuția cu Luci Popa.

„Merg pe drumuri forestiere pe unde ar putea să meargă și un Logan”

Separat de mașinile tunate, Daniel este pasionat și de motociclete, off-road, și, mai nou de overlanding.

„Off-road-ul, pentru cine caută adrenalină și vrea să simtă așa că trăiește să meargă la off-road și îi garantez eu că are niște experiențe de neuitat”, mai spune Daniel.

Trecerea spre overlanding a făcut-o odată cu înaintarea în vârstă: „Merg pe drumuri forestiere pe unde ar putea să meargă și un Logan cu ceva modificări și niște daune… Ideea este să nu mă mai pun în situații dificile, vreau să merg cu copiii, vreau să ajungem unde avem de ajuns și să stăm în niște locuri frumoase, să ne bucurăm de natură și să stăm în camping cu toate condițiile”.

Overlanding-ul este o formă de călătorie aventuroasă, care îmbină plăcerea de a conduce cu explorarea destinațiilor mai puțin cunoscute și mai puțin accesibile.

La bază, overlanding-ul presupune călătoria pe distanțe lungi, traversând terenuri variate, de la drumuri asfaltate la trasee de macadam și nu numai.

Episodul cu Daniel Tomescu (STACS) va fi disponibil pentru ascultare și pe Spotify, iar cei care vor să-l vizioneze o pot face pe platformele noastre începând de sâmbătă, 3 iunie 2023, ora 19:00.

Urmărește Gândul.ro pe Google News și Google Showcase
Sistemul de pensii din România, modificat din această lună. Ce se întâmplă cu toate contribuțiile
FOTO. Mădălina Ghenea, apariție de vis! Imagini hot: „Frumusețe stratosferică”
A fost anunțată cauza morții lui DJ Lalla. Care sunt ipotezele anchetatorilor
Cum fac dragoste femeile musulmane înainte de căsătorie! Scandalos!
Cu câte sticle a venit un tânăr la centrele de reciclare. Primește 50 de bani...
2023: Se poate circula cu o copie după permisul auto? Ce se întâmplă dacă prezinți...
EXCLUSIV: Noul vaccin împotriva COVID-19. Detalii și explicații de la specialiști: "Noul vaccin vine ca...
Data la care intră banii pe voucherele de alimente. 2,5 milioane de români vor primi...
Asta, DA, răsturnare de situație în showbiz! S-au ÎMPĂCAT după un an în care n-au...
Iohannis, despre susţinerea Germaniei pentru aderarea la Schengen: Prietenul la nevoie se cunoaşte
Unde a fost prinsă Eva, fata soților Andra și Cătălin Măruță. Imaginile cu micuța dansatoare...
ORAȘUL din România cu CELE MAI MULTE BISERICI! Aici este cu adevărat RAIUL pe...
Vestea nopții despre ION ILIESCU! Adevărul uitat de toți despre fostul președinte al României
NATO, în război cu Rusia. Plan pregătit de 14 ani
Zodiile cu cel mai mare noroc în dragoste în săptămâna 2-8 octombrie 2023. Ce ne...
BANCUL ZILEI. Rozi: Auzi mă, Gheorghe! Avem două fete frumoase, iar vecinu’ Săndel trage cu...
Arsenie Boca a Știut a Dezvăluit și Exact Înainte să Moară: ‘Cum Să Scaapi de...