Prima pagină » Actualitate » Polițiștii au făcut filmul scandalului sângeros din centrul Capitalei. Motociclistul cuțitar își îngropase briceagul

Polițiștii au făcut filmul scandalului sângeros din centrul Capitalei. Motociclistul cuțitar își îngropase briceagul

Andrei Dumitrescu

Polițiștii au reconstituit filmul incidentelor grave care au avut loc, sâmbătă noapte, în centrul Capitalei, unde un motociclist a înjunghiat un șofer și a rănit un alt bărbat, în urma unui conflict în trafic. După ce i-a tăiat pe cei doi, motociclistul a îngropat brigeagul după ce a săpat o groapă, cu mâinile goale.

Zeci de polițiști au fost mobilizați, în noaptea de sâmbătă spre duminică, după un conflict violent în trafic, care s-a soldat cu trei persoane rănite, dintre care două fuseseră atacate cu un cuțit.

Surse apropiate anchetei au declarat, pentru Gândul, că, undeva după orele 22.00, șoferul unui autoturism Volkswagen a vrut să vireze la dreapta în apropiere de Casa Presei. Pentru că nu avea vizibilitate din cauza faptului că prima bandă era ocupată de mașini parcate, acesta a intrat cu botul mașinii până pe banda a doua, pe care se deplasa, cu viteză, un motociclist.

Acesta din urmă, care avea prioritate, s-ar fi dezechilibrat și ar fi fost cât pe ce să cadă. În urma incidentului, acesta ar fi început să-l șicaneze pe șofer, iar la un moment dat, când a prins ocazia, a coborât și a lovit cu picioarele portiera din stânga a mașinii,

Ulterior, cei doi s-au urmărit reciproc în continuare, până când au ajuns într-o zonă întunecată din apropiere de Clubul Diplomatic.

Anchetatorii vor anunța și Poliția Rutieră

Aici, spun anchetatorii, ambii bărbați au oprint pe partea dreaptă și s-au luat la bătaie. În acest context, motociclistul a scos un briceag și l-ar fi înțepat pe șofer în burtă și în picioare. Acesta a lovit și o a doua victimă, pasager în mașină, dar care a suferit numai o zgârietură.

După comiterea faptei, acesta ar fi săpat cu mâinile goale o groapă în care a pus briceagul pe care l-a acoperit apoi cu pământ.

Bărbatul de pe motocicletă și ceilalți doi scandalagii au fost audiați de polițiștii Secției 2, însă, spre dimineață, în jurul orei 5.00, au fost lăsați să plece fără ca pe numele lor să fie emise ordonanțe de reținere.

Surse din rândul anchetatorilor au afirmat că va fi anunțată și Brigada de Poliție Rutieră, pentru ca permisele celor doi să fie reținute pentru conducere agresivă.

Recomandarea video

Mediafax
Alegeri Ungaria. Maghiarii merg astăzi la urne într-un scrutin care i-ar putea pune capăt lui Viktor Orbán după 16 ani de putere
Digi24
Biroul 1440 și noul „Starlink rusesc”: De ce nu a reușit Putin să găsească o alternativă la sistemul de sateliți al lui Elon Musk
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Prosport.ro
Chipul lui Mircea Lucescu, desfigurat pe tabela de la Arena Națională la FCSB - Oțelul. Rușine pentru primăria lui Ciucu
Adevarul
Câștigă sau pierd SUA în Iran? Argumentele consilierului lui George W. Bush: „Se inventează linii imaginare”
Mediafax
Experiment. Pe o stradă din San Francisco a fost deschis primul magazin condus de inteligența artificială
Click
Un turist bulgar compară România cu Bulgaria. Orașul care l-a impresionat: „foarte bine organizat, cu arhitectură frumoasă, străzi curate”
Digi24
Ce înfrângere l-ar face pe Orban să demisioneze din fruntea partidului Fidesz
Cancan.ro
Cu ce se ocupă Marilu și Matei, nepoții lui Mircea Lucescu? Ce meserii onorabile au
Ce se întâmplă doctore
Cum a slăbit Oana Roman fără diete drastice. Secretul vedetei pentru o transformare de invidiat! Arată complet diferit acum
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Poți cumpăra una din mașinile din colecția CEO-ului Ford. Cât costă un DeTomaso Pantera din 1972?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Cercetătorii cred că ochii vertebratelor au fost inițial un singur ochi în vârful capului