Prima pagină » Actualitate » Prințul Harry, mesaj de la mama sa, prințesa Diana, prin intermediul unei femei cu puteri supranaturale

Prințul Harry, mesaj de la mama sa, prințesa Diana, prin intermediul unei femei cu puteri supranaturale

Elena Popescu
Prințul Harry, mesaj de la mama sa, prințesa Diana, prin intermediul unei femei cu puteri supranaturale

În cartea sa autobiografică, ”Spare” (Rezervă), care se va lansa peste numai câteva zile, prințul Harry descrie modul în care tristețea sa legată de moartea mamei sale, Diana, Prințesa de Wales, l-a determinat să ceară ajutor de la o femeie care „pretindea că are puteri” și că poate transmite un mesaj.

”Trăiești viața pe care ea nu a putut să o trăiască. Trăiești viața pe care și-a dorit-o pentru tine”, este unul dintre mesajele primite de Harry. Diana a murit într-un accident de mașină la Paris în 1997, când Harry avea 12 ani.

Toate aceste dezvăluiri sunt făcte în cartea care va fi lansată peste numai câteva zile, iar The Guardian a obținut o copie.

Descrierea vizitei la femeie – despre care Harry nu folosește cuvinte precum vrăjitoare sau medium – vine spre finalul volumului de 400 de pagini, după relatări despre căsătoria sa cu Meghan Markle, dar și despre relațiile tensionate cu familia regală.

Harry scrie despre mama sa și durerea pierderii ei pe parcursul cărții sale. La un moment dat povestește cum a trecut în mod repetat tunelul din Paris în care a murit Diana, în încercarea de a înțelege ce s-a întâmplat.

În aceeași carte, prințul Harry l-a acuzat pe fratele său, William, că l-a agresat fizic după o ceartă legată de căsătoria sa cu actriţa Meghan Markle. Confruntarea a escaladat până când William ”m-a prins de guler, mi-a rupt lănțișorul și… m-a doborât la podea”, scrie The Guardian, citând din declarațiile lui Henry.

Scena despre care Harry spune că a dus la răni vizibile la spate, este curpinsă în cartea care va fi publicată în toată lumea săptămâna viitoare și este probabil să stârnească o furie serioasă pentru familia regală britanică.

Titlul cărții provine dintr-o zicală veche din cercurile regale și aristocratice: că primul fiu este un moștenitor al titlurilor, puterii și averii, iar un al doilea este, prin urmare, o rezervă, dacă i se întâmplă ceva primului născut.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Iranul anunță închiderea Strâmtorii Ormuz și acuză SUA că au încălcat armistițiul. Washingtonul avertizează: acordul cade fără redeschidere
Digi24
Prima reacție a Rusiei după armistițiul SUA-Iran. Ce spune Medvedev
Cancan.ro
ULTIMA dorință a lui Mircea Lucescu. Ce le-a spus medicilor, cu puțin timp înainte să moară
Prosport.ro
Ce a decis Mircea Lucescu să scrie pe cavoul unde va fi înmormântat în cimitirul Bellu: „Ranguri, glorie, bogăție…”
Adevarul
Sondaj înainte de alegeri în Ungaria: partidul de opoziție Tisza, avans semnificativ în fața formațiunii lui Viktor Orbán
Mediafax
Anthropic rămâne pe lista neagră a Pentagonului. Instanța îi dă câștig de cauză administrației Trump
Click
Ce avere avea Mircea Lucescu. Suma uriașă pe care strâns-o din afaceri și fotbal
Digi24
Ungaria a semnat un acord crucial cu Rusia chiar înainte de alegeri. Ce cuprind cele 12 puncte
Cancan.ro
Ce MESAJ a scris Gică Hagi pe coroana funerară depusă la căpătâiul lui Mircea Lucescu
Ce se întâmplă doctore
Vedeta pe care nu o mai recunosc oamenii pe stradă: „Pare extrem de bolnavă”! A ajuns piele și os
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Povestea SUV-ului cu 4 stele Euro NCAP care i-a salvat viața lui Mircea Lucescu într-un accident petrecut în 2012
Descopera.ro
Cercetătorii au descoperit de ce îmbătrânește creierul!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - -Nu vă suparați, doamna doctor, mi-e ruşine să spun, sufăr de ...
Descopera.ro
A fost descoperită o tulburare neurologică necunoscută până acum