Prima pagină » Actualitate » Un bărbat din Cluj este NERVOS pe cei care parchează lângă casa lui: „Mașinile sunt din alte județe și din alte zone ale orașului”

Un bărbat din Cluj este NERVOS pe cei care parchează lângă casa lui: „Mașinile sunt din alte județe și din alte zone ale orașului”

Un bărbat din Cluj este NERVOS pe cei care parchează lângă casa lui: „Mașinile sunt din alte județe și din alte zone ale orașului”
foto ilustrativa: sursa foto: Envato

Un bărbat din Cluj este nervos, după ce locurile de parcare de pe strada sa sunt ocupate de mașini venite din alte părți ale orașului sau din alte județe. El vrea ca aceste mașini să nu se mai afle în apropiere de casa sa.

Lipsa locurilor de parcare este resimțită la tot pasul. Așa este și cazul unui clujean care a ajuns să „monitorizeze” mașinile lăsate în apropiere de casa sa. El a ajuns la concluzia că parcările sunt luate de oameni din alte județe și de unii clujeni din alte părți ale orașului.

Bărbatul din Cluj făcut apoi o sesizare către autoritățile locale, în care susține că mașinile de pe strada Baladei nu sunt a oamenilor care locuiesc acolo:

„În momentul de față, foarte multe din mașinile parcate sunt mașini din alte județe, alte zone ale orașului” a afirmat cetățeanul, potrivit Știri de Cluj.

El a spus că unii oameni profită de faptul că parcarea este fără plată și „uită” de mașini:

„Oamenii știu că parcarea este gratis și pur și simplu vin și își parchează mașina, chiar și pentru mai multe săptămâni”.

Clujeanul a mai susținut că problema este serioasă pentru locuitorii zonei, desi strada este plină de case cu curți.

„. „Este foarte, foarte deranjant pentru cei care stau pe strada respectivă. De multe ori noi nu avem unde să parcăm” a transmis clujeanul.

CITEȘTE ȘI:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Aranjamentele de dormit ale Prințului și Prințesei de Wales. Dezvăluiri surprinzătoare din reședințele regale
Digi24
Un cilindru misterios cu înălțimea unei clădiri cu patru etaje a ieşit brusc din pământ în Japonia
Cancan.ro
Amendă de 12.000 lei, introdusă în 2026, pentru toți românii care locuiesc la bloc și comit această greșeală
Prosport.ro
FOTO. Ce transformare pentru Simona Halep. Imaginile momentului: radiază de fericire
Adevarul
Câți bani va primi Primăria Generală din impozitul pe venit. Noua formulă de calcul inclusă în proiectul de buget pe 2026
Mediafax
Sindicatul Dacia avertizează: 1.200 de angajați de la Mioveni vor fi concediați în 2026, în timp ce modele noi sunt produse în Turcia și Slovenia
Click
Cele patru zodii care vor avea parte de armonie și fericire în luna aprilie 2026. Însă, alți doi nativi vor avea necazuri
Digi24
Un avion american de realimentare KC-135 Stratotanker s-a prăbuşit în Irak
Cancan.ro
ADIO, PENSII! Banii nu mai ajung - Bolojan a făcut anunțul apocaliptic
Ce se întâmplă doctore
Cristina Șișcanu, imagini incendiare după ce a slăbit enorm! Soția lui Mădălin Ionescu arată mai bine ca niciodată
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Toate amenzile de circulație se majorează de la 1 iulie! Pentru viteză, sancțiunea maximă depășește 4.300 de lei
Descopera.ro
Mister rezolvat: Cum aterizează pisicile mereu în picioare?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La farmacie: - Aveți medicamente anti-potență? -La ce vă trebuie?
Descopera.ro
Oamenii de știință au aflat cum reușesc furnicile nocturne să călătorească