Prima pagină » Actualitate » Una dintre cele mai bogate țări din Europa caută MUNCITORI români. Salariile ajung și la 5.000 de euro lunar și nu ai nevoie de calificări și diplome

Una dintre cele mai bogate țări din Europa caută MUNCITORI români. Salariile ajung și la 5.000 de euro lunar și nu ai nevoie de calificări și diplome

Una dintre cele mai bogate țări din Europa caută MUNCITORI români. Salariile ajung și la 5.000 de euro lunar și nu ai nevoie de calificări și diplome
Sursa foto: Profimedia images

Una dintre cele mai dezvoltate și mai bogate țări din Europa caută muncitori străini care vorbesc limba spaniolă și care sunt dispuși să lucreze în ospitalitate, educație sau logistică. Partea bună este că angajatorii sunt dispuși să accepte noi angajați chiar dacă aceștia nu au neapărat studii sau calificări în domeniu.

Luxemburg, una dintre cele mai bogate țări din Europa, deschide ușile pentru lucrătorii străini, oferind 3.000 de posturi vacante cu salarii care pot ajunge și la 5.000 de euro lunar.

Oportunitatea de angajare este prezentată pe portalul Eures, gestionat de SEPE, și este accesibilă și românilor din Spania, condiția principală fiind îndeplinirea cerințelor stabilite.

Oportunitățile de muncă se adresează în special celor dispuși să interacționeze direct cu clienții, iar aplicanților nu li se cere viză de muncă.

Pentru a putea lucra în Luxemburg este necesar să obții un permis de ședere prin Administrația comunală din Luxemburg și să te înregistrezi la Oficiul de ocupare a forței de muncă din țară.

Cunoașterea limbii spaniole este un avantaj, deoarece majoritatea posturilor solicită acest aspect. Cu toate acestea, multe dintre locurile de muncă nu necesită calificări academice specifice.

Luxemburgul oferă condiții de trai superioare, iar salariul minim în această țară este de 2.508 euro.

Sectoarele vizate includ ospitalitatea, logistica și educația, iar această oportunitate deschide noi perspective pentru cei în căutare de stabilitate financiară și profesională, potrivit ziarulromanesc.de.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Mii de turiști au rămas blocați în Laponia. Temperaturi de aproape minus 40 de grade
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
Sofia Vicoveanca a suferit un INFARCT! Artista, internată la Spitalului Clinic Județean de Urgență 'Sf. Ioan cel Nou' Suceava
Prosport.ro
Cristina ICH, apariție hot în costum de baie, în St. Barts
Adevarul
Ce se află sub gheața celei mai mari insule din lume. Pământul le-a ascuns aici dintr-un motiv anume
Mediafax
Timothée Chalamet, Globul de Aur! Lista COMPLETĂ a câștigătorilor din 2026
Click
Bijuteria regală, veche de 1.100 de ani, care are gravat mesajul: „Alfred a poruncit să fiu făcută”
Digi24
Reacția dură a preşedintelui Cubei, după ce Trump l-a amenințat să încheie un acord cu SUA „înainte să fie prea târziu”
Cancan.ro
Irina Rimes, out de la Vocea României! Este cutremur media în PRO TV
Ce se întâmplă doctore
Amestecul-minune cu care Romanița Iovan a reușit să slăbească 24 de kilograme în 6 luni
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum ar putea arăta Dacia C-Neo: spaniolii publică primele randări ale noului break
Descopera.ro
Polul Sud tocmai s-a mutat! Cum a fost posibil?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Două pițipoance stau de vorbă: – M-ai prins în mijlocul unei partide de amor!
Descopera.ro
Chiar și 10 minute de exerciții fizice ar putea combate cancerul, relevă un studiu