Prima pagină » Actualitate » Vacanță de COȘMAR pentru o familie de români în Grecia. „Poliția este inexistentă!”

Vacanță de COȘMAR pentru o familie de români în Grecia. „Poliția este inexistentă!”

Vacanță de COȘMAR pentru o familie de români în Grecia. „Poliția este inexistentă!”

O româncă aflată în vacanță în Grecia a povestit cu lux de amănunte ce a pățit în destinația turistică de vis.

Femeia aflată în vacanță în Grecia a fost victima unui jaf. Hoții i-au spart mașina și au furat toate bunurile din interior.

Românca a povestit cum a fost jefuită în doar câteva minute, timp în care se afla într-un supermarket din Grecia.

La întoarcere, turista a găsit mașina spartă, toate bunurile fiind furate.

„Nu credeam că voi posta așa ceva vreodată, însă aș vrea să vă împărtășesc experiența noastră de astăzi.

Ne aflăm în Stavros în acest moment. În jurul prânzului, în drum spre cazare, am oprit până la Lidl pentru a cumpăra niște apă, timp în care ne-a fost spartă mașina și ne-au fost furate absolut toate bunurile din mașină (țin să menționez că am fost plecați fix 5 minute).

Aș vrea să trag un semnal de alarmă prin această postare, noi nu am știut de aceste aspecte, nu am văzut postări despre acest subiect. Poate dacă am fi știut, lucrurile ar fi stat altfel”, a scris românca.

„Polițiștii nu par interesați să ajute”

Mai mult, românca acuză că asemenea evenimente neplăcute au loc zilnic în Grecia, dar nu sunt raportate și polițiștii nu par interesați să ajute.

„Aveți mare grijă la supermarketuri, se pare că sunt jafuri de genul în fiecare zi, numai că, din câte am înțeles, lumea nu raportează.

Poliția nu este de mare ajutor, nu vorbesc engleză și nici nu sunt prea interesați să ajute.

În altă ordine de idei, dacă are cineva vreun sfat în legătură cu ce ar trebui să facem mai departe, va rog frumos să ne spuneți.Va mulțumesc și va doresc vacanțe frumoase, fără peripeții!”, se mai arată în postarea turistei.

Românii, revoltați de experiența „GRECIA”

În comentarii, românii sunt revoltați de situație și confirmă, practic, tot ce a spus turista.

„M-am săturat să tot văd cazuri de spargere, chiar așa s-a ajuns, chiar trebuie să ocolim Grecia?!”, a scris cineva.

„Trebuie să știți ca Poliția este inexistentă și nici nu va face nimic să vă ajute. Sunt copleșiți de numărul mare de cazuri de furt. Doar încercați să fiți un pic mai vigilenți”, a scris un alt turist.

Sursa foto: YouTube / Pexels

Recomandarea video

Mediafax
Péter Magyar explică aversiunea față de liderul AUR: „George Simion a dansat pe mormintele strămoșilor noștri, iar liderul UDMR a participat la campania de minciuni împotriva mea”
Digi24
Peter Magyar îl acuză pe Orban că „i-a trădat” pe maghiarii din Transilvania: „L-a susținut pe George Simion”
Cancan.ro
Soția lui Pepe a născut! Artistul a devenit tată din nou. Ce nume special a primit fetița
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Cum a reușit Belgia să convingă 3.000 de tineri și tinere de 17 ani să se înroleze în armată
Click
Moment incredibil pentru Jean de la Craiova. Soția artistului, față în față cu amanta: „Nu știa că eu sunt însurat”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
ANM a emis avertizare de vreme rea, în a doua zi de Paște. Zonele afectate de codul galben
Ce se întâmplă doctore
Daniela Gyorfi a trecut prin mai multe transformări estetice. Cum arăta înainte vedeta: „Sunt o femeie asumată…
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Vrei un SUV care să fie și dubiță? Un producător auto îți oferă soluția!
Descopera.ro
Cine a orchestrat intrarea României în Primul Război Mondial?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Ce este fenomenul „manosphere” și de ce politicienii britanici cer măsuri ferme pentru protejarea bărbaților?