Prima pagină » Actualitate » VIDEO | Pățania unui libanez într-un autobuz din Capitală. „La 10 minute distanță, un băiat a venit…”

VIDEO | Pățania unui libanez într-un autobuz din Capitală. „La 10 minute distanță, un băiat a venit…”

Un libanez a trecut printr-o experiență mai puțin obișnuită într-un autobuz din Capitală.

Acesta a împărtășit pe internet episodul cu care s-a confruntat și videoclipul a devenit viral.

Libanezul a circulat cu autobuzul în Capitală și – într-o clipă de neatenție – și-a pierdut căștile audio.

Le-a recuperat, însă, la scurt timp, în urma unei întâmplări frumoase. Un român i le-a găsit și i le-a înapoiat. Nu se aștepta să facă cineva un astfel de gest.

Bărbatul a rămas plăcut surprins și a ținut să împărtășească totul pe internet.

Românul, lăudat de libanez pe rețelele de socializare

Tânărul a ținut să-i mulțumească public românului care i-a înapoi căștile cu care asculta muzică.

Libanezul a povestit cum s-a întâmplat totul, detaliat. Clipul de pe TikTok a devenit viral și a stârnit aprecierea celor din jur.

“Lucruri care se întâmplă în București și de care nimeni nu vorbește. M-am urcat în autobuz, mi-am prins căștile de pantalon și au căzut. M-am ridicat, am coborât din autobuz, toate fără să observ. La 10 minute distanță, un băiat a venit alergând direct la mine și mi-a spus: Hei, astea sunt ale tale. I-am mulțumit și a plecat, atâta tot. Nu încerc să rup stereotipurile, dar românii merită mai multă încredere”, a povestit libanezul, într-un videoclip postat pe TikTok, potrivit cancan.ro.

Libanezul a precizat că nu este prima dată când are parte de bunătatea românilor.

„Mulțumim pentru că ne-ai vizitat țara. Vă mai așteptăm cu drag”/ „Mulțumesc că vezi și partea bună a cetățeanului Român”/ „Fericit că ai avut parte de o astfel de experiență”/ „Sunt din România și mă bucur că ai împărtășit experiența ta cu noi”, sunt doar câteva comentarii din mediul online, la postarea făcută de libanez.

Totodată, tânărul a spus că România este, fără echivoc, una din cele mai sigur țări din Europa.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cu cât se va ieftini energia electrică în 2026? Explicația ministrului Bogdan Ivan
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Au apărut noi detalii despre cazul românului care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Bărbatul ar fi acționat la...
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Nicușor Dan, absent de la München, în timp ce Maia Sandu a avut întâlniri cu greutate. Capcana marginalizării
Mediafax
UE își reduce criticile la adresa lui Viktor Orbán de teama unor acuzații de interferență în alegeri
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Câți bani a primit eliminata Larisa Uță, de la Antena 1, pentru cele 6 săptămâni petrecute la Survivor 2026
Ce se întâmplă doctore
Apariția incendiară a Andreei Bănică în costum de baie la 47 de ani a stârnit reacții: „De ce simți nevoia să te vedem dezbrăcată?”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: O singură bandă are prioritate în sensul giratoriu, dar mulți șoferi o evită. Cum se aplică noua regulă din Codul Rutier
Descopera.ro
Singurul animal care nu moare de bătrânețe!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Cometa 3I/ATLAS, observată în timp ce împrăștie cu apă prin Sistemul Solar