Prima pagină » Actualitate » Viorel Cataramă nu a mai suportat mizeria de la Mamaia și a plecat pe Coasta de Azur: „Să nu credeți că aici prețurile sunt mai mari decât la noi”

Viorel Cataramă nu a mai suportat mizeria de la Mamaia și a plecat pe Coasta de Azur: „Să nu credeți că aici prețurile sunt mai mari decât la noi”

Viorel Cataramă nu a mai suportat mizeria de la Mamaia și a plecat pe Coasta de Azur: „Să nu credeți că aici prețurile sunt mai mari decât la noi”

Milionarul Viorel Cataramă a declarat că a plecat din stațiunea Mamaia, unde plaja este formată din coji de scoică, și s-a dus pe Coasta de Azur, unde prețurile „nu sunt mai mari decât la noi”.

„Toți cei care au posibilitatea să meargă la Mamaia au posibilitatea să meargă și pe Costa de Azur. Să nu credeți că aici prețurile sunt mai mari decât la noi. Când vorbim de plajă, vorbim de nisip. Îmi aduc aminte ce nisip era la Mamaia. În acest moment, plaja de la Mamaia este formată din coji de scoică. Nu poți să mergi pe nisip pentru că te tai. E ca și cum mergi pe sticlă pisată. De aici derivă și alte consecințe. Murdărie. Toată lumea aruncă în acest spațiu al nimănui, sticle goale, resturi de mâncare”, a spus afaceristul, duminică, la Antena 3.

Milionarul mai spune că turiștii care stau în hoteluri nu mai beneficiază de avantajele pe care le aveau anul trecut.

„Un turist care plătește o suma consistentă, câteva sute de euro pe noapte, nu poate să beneficieze de niciuna din condițiile pe care le are în oricare altă plajă din lumea asta.

Vorbim de o politică a statului român de descurajare a expoturilor și turismului. Începe să fie mult mai ieftin în străinătate decât în România”, a mai precizat Viorel Cataramă.

„Și asta, pentru că în funcțiile publice ajung tot mai mulți idioți”

De altfel, omul de afaceri a criticat condițiile de la mare și pe Facebook.

„La noi, toate hotelurile sunt îndepărtate de plajă, care a fost mărită nejustificat.

Consecința: un spațiu imens, fără mult nisip, dar cu coji de scoică care nu permit turiștilor să meargă desculți în apă, murdărie, hoție (de șlapi)! Plus, cearceafurile și umbreluțele aduse de acasă, la concurență cu șezlongurile marilor hoteluri!

Nu mai este permisă nici funcționarea barurilor de pe plajă, așa că dacă vrei apă ți-o aduci de acasă!

Și asta, pentru că în funcțiile publice ajung tot mai mulți idioți!”, a scris Viorel Cataramă recent pe pagina sa de Facebook.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Cât de des se uită copiii președintelui la televizor? Nicușor Dan: „Au voie, când și când, la niște filme pe calculator”
Digi24
Pe cine vor românii premier și ce cred că ar trebui să facă Nicușor Dan în conflictul Grindeanu vs. Bolojan (Sondaj comandat de Digi24)
Cancan.ro
Noua iubită a lui Valentin Sanfira a făcut haos în familia lui Liviu Dragnea: 'I-a băgat mâinile în gât'
Prosport.ro
Primarul Ciprian Ciucu îi dă lovitura de grație lui Gigi Becali
Adevarul
„Fabricile de mașini devin fabrici de tancuri”. Cum se sinucide economic UE și dă aripi ascensiunii fasciste
Mediafax
Ilie Bolojan anunță lista companiilor de stat care vor fi închise sau comasate. Ce se va întâmpla cu celelalte
Click
Sarah, fiica cea mică a Anamariei Prodan, de nerecunoscut. Cum arată după ce a „topit” un număr considerabil de kilograme
Digi24
Cine va fi următorul „perturbator-șef” al Uniunii Europene. 5 lideri ar putea prelua rolul lui Viktor Orban
Cancan.ro
ULTIMA ORĂ! Tragedie în lumea fotbalului! Fostul internațional a murit la doar 48 de ani!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată Oana Roman în costum de baie la 50 de ani. Și-a etalat noua siluetă! A slăbit drastic
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Americanii au lansat cea mai „parșivă” dronă. Inspirată de „peștele vampir” care urmărește ținta înainte de atac
Descopera.ro
Un bărbat a găsit cea mai mare peșteră din lume!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
Motivul psihologic pentru care unii oameni devin mai fericiți odată cu vârsta, iar alții nu