Prima pagină » Auto » Ediția #32 „Podcast cu Prioritate” by ProMotor apare luni, 12 februarie. Invitat George Grigorescu

Ediția #32 „Podcast cu Prioritate” by ProMotor apare luni, 12 februarie. Invitat George Grigorescu

Gandul Auto
Ediția #32 „Podcast cu Prioritate” by ProMotor apare luni, 12 februarie. Invitat George Grigorescu
Ediția #32 „Podcast cu Prioritate” by ProMotor apare luni, 12 februarie. Invitat George Grigorescu

„Podcast cu Prioritate” #32 îl are ca invitat pe George Grigorescu. Emisiunea se va difuza luni, 12 februarie, ora 12:00, pe canalul de YouTube ProMotor România și pe Spotify.

George Grigorescu este una dintre figurile emblematice ale lumii automobilismului românesc, cu o carieră impresionantă ce se întinde pe aproape patru decenii. Prima cursă a avut loc în anul 1985 în Campionatul Național de Viteză pe Traseu Montan cu Oltcitul personal.

Cu o viață petrecută în domeniul auto, George a devenit cunoscut în primul rând ca pilot de raliuri al Uzinei Dacia. Performanțele sale l-au propulsat în postura de pilot oficial Renault Sport, unde a continuat să cucerească numeroase premii naționale.

Cu titlul de Maestru al Sportului în Automobilism, George Grigorescu nu s-a oprit doar la performanțele individuale. A devenit profesor de pilotaj sportiv și copilotaj, iar expertiza sa în conducere defensivă l-a transformat într-un apreciat trainer în acest domeniu. Dedicându-și timpul nu doar cursei, ci și formării viitoarelor generații de piloți, a contribuit semnificativ la dezvoltarea automobilismului.

Cu un spirit de mentor și o abordare dedicată promovării automobilismului, George Grigorescu a avut un impact semnificativ asupra comunității auto. Mulți dintre cei pe care i-a îndrumat și susținut au devenit ulterior figuri notabile în lumea automobilistică. Astfel, moștenirea sa în acest domeniu continuă să inspire și să marcheze istoria automobilismului din România dar și din Europa.

Luni, 12 februarie, George Grigorescu vine la ProMotor să-și spună povestea.

Recomandarea video

Mediafax
Bolojan a avut PRIMUL CLINCI cu Tomac! Ce și-au spus față în față
Digi24
Măsurile anunțate de Moscova, după ce premierul proeuropean al Armeniei a câștigat alegerile parlamentare
Cancan.ro
Care sunt singurii 3 Faimoși care au REFUZAT să se întoarcă în Dominicană, la marea finală Survivor 2026
Prosport.ro
Fosta noră a lui Ion Țiriac e din nou în centrul atenției. Ileana Lazariuc e definită de lux şi a semnat contractul
Adevarul
Savantul român din SUA care rescrie tratamente pentru boli grave. Cum atacă algoritmii săi bacteriile ucigașe și tumorile
Mediafax
Filmările groazei pe plaja de la Marea Neagră! Turiștii evacuați au rupt-o la fugă când a sunat alarma
Click
Cine era medicul găsit mort în baia Spitalului Floreasca. Alexandru a lăsat în urmă o soție și doi copii. Ce substanță și-ar fi injectat
Digi24
Panică la Kremlin. Serviciile secrete au oprit camerele de supraveghere din jurul lui Putin
Cancan.ro
Nu a primit 100.000 de euro! Câți bani a încasat Gabi Tamaș, de fapt, pentru că a câștigat Survivor 2026
Ce se întâmplă doctore
Daniela Crudu, de nerecunoscut după cele mai recente intervenții estetice. Cum arată acum?
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Un șofer de BMW prins cu 102 km/h în Sibiu a scăpat de toate sancțiunile. A spus judecătorilor că nu a văzut intrarea în oraș
Descopera.ro
Plantele „vorbesc” între ele? Ce au descoperit cercetătorii
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Descopera.ro
Oamenii de știință au inversat anxietatea prin repararea unui mic circuit cerebral