Prima pagină » Auto » Mercedes-Benz România va avea un nou CEO

Mercedes-Benz România va avea un nou CEO

Mercedes-Benz România va avea un nou CEO
Mercedes-Benz România va avea de la 1 iunie un nou CEO, Boris Billich, director în companie înainte de 2004 și în prezent șeful Mercedes-Benz Truck Vostok, acesta înlocuindu-l pe Michael Grewe, care va prelua conducerea Mercedes-Benz Thailanda.

Mercedes-Benz România va avea de la 1 iunie un nou CEO, Boris Billich, director în companie înainte de 2004 și în prezent șeful Mercedes-Benz Truck Vostok, acesta înlocuindu-l pe Michael Grewe, care va prelua conducerea Mercedes-Benz Thailanda.

Billich are o vastă experiență în cadrul departamentului de vânzări, acumulată atât la sediul central din Germania, cât și în cadrul sucursalelor din Emiratele Arabe Unite, Cehia și Rusia, unde în prezent ocupă poziția de CEO Mercedes-Benz Truck Vostok, se arată într-un comunicat al companiei.

Primul contact al lui Billich cu România a avut loc în 1994, când a fost numit market manager pe segmentul Autoturisme și Autovehicule Comerciale Ușoare în Europa Centrală și de Est. În perioada precedentă anului 2004, el a coordonat activitățile de formare și consolidare a business-ului de Autovehicule Comerciale Ușoare Mercedes-Benz în România, potrivit sursei citate.

Mercedes-Benz este parte a grupului german Daimler.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ciucu: Președintele ne-a întrebat ce părere avem de un tehnocrat. I-am spus că proastă
Digi24
Ce înseamnă „Bangaranga”: piesa Darei a câștigat concursul Eurovision 2026, o premieră pentru Bulgaria
Cancan.ro
Detaliul care răstoarnă ANCHETA în cazul lui Cristian Staicu, medicul anestezist găsit mort în apartamentul său
Prosport.ro
FOTO. Iulia Pârlea, în costum de baie pe plaja din Grecia. Prezentatoarea TV pentru care s-au certat Marica şi Torje arată spectaculos
Adevarul
Calvarul ucrainenilor care țin piept rușilor în „zona morții” din tranșee subterane. „Frontul s-ar prăbuși fără noi”
Mediafax
Aceasta e fișa de vot! Cum au notat membrii juriului din Moldova prestația Alexandrei Căpitănescu
Click
Reacția lui Octavian Ursulescu, după ce Ucraina și Moldova ne-au dat 3 puncte la Eurovision 2026: „E trist și dureros, ne sunt datoare rău!”
Digi24
Ce va face PNL dacă Nicușor Dan propune un premier tehnocrat. Emil Boc: „Lucrurile sunt foarte clare”
Cancan.ro
Gestul NEAȘTEPTAT făcut de tatăl lui Rareș Cojoc, după ce a aflat că fiul său divorțează de Andreea Popescu. Abia acum s-a aflat!
Ce se întâmplă doctore
Imagine virală cu o legendă a muzicii românești. O recunoști pe fetița din fotografie?
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Codul Rutier 2026: Trebuie să faci ITP la motocultor dacă circuli cu el pe drumurile publice?
Descopera.ro
„Cine a înșelat o dată, va înșela mereu”: Un studiu amplu dezvăluie secretele infidelității
Râzi cu lacrimi
Bancuri cu şoferi: – Ți-am zis că nu e ok cu BMW-ul pe linia de tramvai...
Descopera.ro
Pentru prima dată în 15 ani, Germania are mai mult de 3 milioane de șomeri