Prima pagină » Auto » Un site de costume pentru Halloween ironizează compania Volkswagen. Cum arată „echipamentul” inspirat de scandalul Dieselgate

Un site de costume pentru Halloween ironizează compania Volkswagen. Cum arată „echipamentul” inspirat de scandalul Dieselgate

Silviu Bănilă
Site-ul HalloweenCostumes.com a lansat un costum pentru Halloween, inspirat de scandalul emisiilor poluante de la Volkswagen.

„Echipamentul” este alcătuit dintr-o mască de gaze, o canistră de carburanți și o „mașinuță” care scoate fum, scrie Autoblog.com. Acest costum poate fi asamblat chiar de clienți și site-ul furnizează toate elementele vestimentare necesare.

„Sunt pasionat de mașini și am condus un Volkswagen Passat, înainte să se defecteze. Nu am vrut să fac bășcălie de scandalul VW, chiar mi-a plăcut această companie. Dar totodată sunt un activist pentru protecția mediului și director de marketing la o companie care vinde costume pentru Halloween. Ce este drept este drept, îmi fac doar meseria…”, a declarat Marlon Heimerl, reprezentantul site-ului care comercializează costumul scandalos „Dieselgate”.

„Cele mai mari scandaluri „vând” cele mai multe costume”, a declarat, la rândul său, vicepreședintele de marketing al HC.com, Troy Eaves. „Sigur că scandalurile în industria auto apar tot timpul, dar la o scară mai mică a numărului de mașini afectate și de obicei piesele sunt înlocuite prin chemarea în service. Scandalul de la VW a fost însă mai mare, a afectat milioane de clienți și greșeala nu mai poate fi reparată. Situația cere de la sine un costum de Halloween!”.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ciucu, despre ce va face PNL: Noi ne putem asuma, inclusiv, un guvern minoritar
Digi24
„Vom folosi toate mijloacele”. Lukașenko avertizează Ucraina și alte patru țări europene
Cancan.ro
Vedeta de la Pro TV, acuzată că a fugit de la filmări pentru o colaborare secretă cu Antena 1
Prosport.ro
Milionarul și-a făcut cumpărăturile la LIDL. I-a lăsat mască pe angajați: cu ce și-a umplut căruciorul
Adevarul
Războiul din Pădurea Băneasa ia amploare. 6.000 de oameni, captivi între un dezvoltator care nu se ține de cuvânt și ecologiști
Mediafax
Șeful antifraudă al UE ia în vizor cheltuielile pentru apărare; „Sunt un magnet pentru infractori”
Click
Dan Negru, șocat de prețurile mici la carburanți, în New York: „M-oi fi tâmpit eu, apa e mai scumpă decât benzina?”. Cât costă însă în Canada?
Digi24
Prima reacție a Kremlinului după victoria lui Rumen Radev în alegerile din Bulgaria
Cancan.ro
Toto Dumitrescu, condamnat! Ce pedeapsă a primit. Magistrații, decizie șoc în dosarul accidentului + fuga de la locul faptei
Ce se întâmplă doctore
TOP 10 vedete vegane din România. Care sunt celebritățile care au renunțat la carne! De ce au adoptat acest stil de viață
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Nu BMW, nu Mercedes: Această marcă auto premium este lider în domeniul loialității clienților
Descopera.ro
Ce spune știința despre bărbații foarte inteligenți?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. – M-am culcat aseară cu soţul Mariei! – Şi?!? la zi, cum e???
Descopera.ro
Vânzările de mașini electrice au crescut spectaculos în România