Prima pagină » Economic » Daniel din Iași a rezervat un concediu într-un hotel de 5 stele din Antalya. Ce a primit să mănânce la „all inclusive”

Daniel din Iași a rezervat un concediu într-un hotel de 5 stele din Antalya. Ce a primit să mănânce la „all inclusive”

Daniel din Iași a rezervat un concediu într-un hotel de 5 stele din Antalya. Ce a primit să mănânce la

Daniel din Iași a scris o recenzie pe Facebook pentru Hotelul Dobedan World Palace Kemer.

El scrie pe Facebook că a mers cu familia la hotel și a putut explora plaja cu pietre unde sunt multe șezlonguri.

„Comunicarea cu recepția a fost excelentă (în engleză).Îm pașaport o mică atenție,am rostit formula magică în turcă și am primit 2 camere excelente aproape de mare cu vedere superba(când la mare,când la munte)”.

Turistul spune că hotelul are o suprafață foarte mare de spațiu verde, cu pini,palmieri, bananieri,oleandri,etc.

„Pentru cei ce iubesc natura,este superb.Piscina excelenta,inaltime 1,40 m,au si pentru copii de 0.25 si 0.40 m cu un intreg ansamblu de tobogane. Plus,inca 2 tobogane si pentru adulti”.

La intrare,dupa receptie,se afla lounge bar-ul principal,întins pe o suprafață mare.

Lângă piscină se mai afla încă un bar. El spune că a băut doar bere și mojito.

„Peste tot gasesti frigidere cu apa imbuteliata la 0,500 și un fel de ice tea la doza.Langa barul de pe plaja gasesti guzleme,Le ai si in restaurantul principal fara probleme.Langa piscina ai un snack-bar unde gasesti baked potates,kebab si hamburgher,cartofi prajiti plus inghetata si prajituri”.

Daniel scrie că toate camerele sunt spațioase, dotate cu aer condiționat, cu TV LCD ce prind TVR International, dulap pentru haine, minibar cu câte două sticle cu bere, apă minerală, suc, apă etc.

El mai spune că baia este spațioasă și că dispune de un balcon.

Legat de mâncare, el relatează:

„Restaurantul principal este imens,cu 2 terase si 2 grill-uri exterioare,mancarea gustoasa(pentru gustul nostru),ai miel,pui,vita,peste(somon,dorada,macrou,hamsii,creveti,plus 2 sortimente de peste pe care nu le cunosc),paste,cartofi prajiti,fripturi,mancaruri cu legume.Intr-un cuvant,ai ce manca destul de bine.Fructele sunt la discretie,cirese,pepene rosu si galben,smochine,prune,piersici,caise,struguri,banane.Iar la dulciuri au de toate,baclava,kataif,tarte cu fructe,prajituri.Pentru noi a fost foarte frumos totul,chiar nu ne-am asteptat,peisajul este de vis,munte in spate,marea in fata,iar gradinile sunt superbe,mai ales cele unde sunt lebede si pasari flamingo.Am uitat,au si un chiosc de Starbucks,unde puteti savura produsele lor.In speranta ca v-a fost utila recenzia,va doresc tuturor multe vacante frumoase!!”

Citește și:

 Ce a pățit un turist român care a plătit 2.000 de euro pentru o vacanță la „all-inclusive” în Turcia: „Sunt ca niște CIUPERCI”

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ai băut? Mașina NU mai pornește! Noua regulă UE care schimbă șoselele
Digi24
Traian Băsescu, despre blocajul politic privind formarea unui guvern: „Mai vedem la toamnă!”
Cancan.ro
BACALAUREAT 2026 | Cum se rezolvă subiectele de la limba și literatura română
Prosport.ro
Carmen Negoiță, apariție incendiară în costum de baie! În trecut a pozat complet goală
Adevarul
Tunelul Maramureș, de 2,4 kilometri, săpat în timp record. Cum au fost construite cele mai lungi tuneluri feroviare din România
Mediafax
Cifre ÎNGRIJORĂTOARE! Aproape 1 din 5 români, la limita sărăciei
Click
Ce are de gând să facă în vacanță Tily Niculae. „Cred că Dumnezeu mă iubește. A fost o perioadă intensă”
Digi24
O țară din Balcani reintroduce serviciul militar obligatoriu după 15 ani. Cine va fi chemat în armată
Cancan.ro
BACALAUREAT 2026 | Ce a picat la limba română. Subiectul care a dat bătăi de cap elevilor
Ce se întâmplă doctore
Avea o frumusețe ireală încă din copilărie. Acum recunoști fetița? A devenit una dintre cele mai admirate femei din lume
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Chery Tiggo 9: SUV-ul chinezesc care vine cu ambiții mari în România
Descopera.ro
De ce generațiile mai tinere par să îmbătrânească mai repede și cum le afectează asta sănătatea?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Bulă merge la Balul Bobocilor şi pune ochii pe o tipă: - Vrei să dansezi?
Descopera.ro
Poți fi perfect politicos cu cineva pe care nu îl respecți deloc. Psihologia spune de ce!