Prima pagină » Știri externe » Scandal de amploare în Ucraina după ce un ofițer de presă al Serviciului de Frontieră și-a petrecut Revelionul la Paris | FOTO

Scandal de amploare în Ucraina după ce un ofițer de presă al Serviciului de Frontieră și-a petrecut Revelionul la Paris | FOTO

Scandal de amploare în Ucraina după ce un ofițer de presă al Serviciului de Frontieră și-a petrecut Revelionul la Paris | FOTO

Un scandal de amploare a izbucnit în ultimele zile în Ucraina după ce Ivana Plantovskaia, ofițerul de presă al Serviciului de Grăniceri din regiunea Odesa a postat pe rețelele sociale fotografii pe care le-a făcut în timp ce sărbătorea Revelionul la Paris.

Imaginile, care nu sunt primele de acest fel postate de femeie, au stârnit revolta ucrainenilor, care o blamează pe aceasta pentru că, în timp ce țara care îi plătește salariul se află în război, ea merge în vacanțe „de lux” în străinătate.

În descrierea uneia dintre fotografii, tânăra a scris că vacanța sa a fost una extraordinară și că se așteaptă la un 2023 glorios.

Fotografia postată de tânără pe rețelele sociale. Sursa foto: Unian

După ce internauții au criticat-o dur, Plantovskaia a postat un mesaj prin care s-a arătat deranjată de comentarii, iar la scurt timp și-a închis conturile. Cu toate acestea, unian.net a publicat mai multe capturi de ecran ale postărilor acesteia.

Nu sunt singurele astfel de fotografii

Se pare că postarea din Franța a fost „picătura care a umplut paharul” pentru cei care o urmăreau pe aceasta pe rețelele sociale. Ea a mai postat imagini similare și din alte vacanțe din străinătate, fiind și la acea vreme criticată din aceleași motive.

Sursa foto: unian.net

Postarea femeii nu a fost trecută cu vederea nici de către șefii Ivanei. Purtătorul de cuvânt al Serviciului de Frontieră de Stat al Ucrainei, Andrii Demcenko, a luat atitudine în acest caz.

„Nu am dreptul să comentez cu privire la viața personală a militarilor Serviciului de Grăniceri de Stat, aceasta este treaba lor. Cu toate acestea, pot observa că, în ceea ce privește situația care s-a declanșat în jurul militarului nostru din Odesa de câteva zile, departamentul a reacţionat imediat la acest lucru. Se vor lua decizii referitoare la îndeplinirea atribuţiilor funcţiei sale. Deciziile vor fi în cadrul normelor legale”, a declarat acesta pentru UNIAN.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Invazia Măgarilor: oamenii s-au trezit cu o mulțime de măgari în curțile lor, prin oraș, dând buzna și la nunți sau alte petreceri
Digi24
Vladimir Putin „a otrăvit” mințile rușilor. Mihail Kasianov, despre ultima întâlnire cu liderul de la Kremlin: „Te voi distruge oricum”
Cancan.ro
Și-a părăsit iubita medic pentru Rodica Stănoiu! Noi detalii despre 'puiuțul' fostei ministrese a Justiției
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă fotbalistă din lume a primit o ofertă de nerefuzat
Adevarul
Trucul românesc care reduce cheltuielile de iarnă. „Am 21 de grade în casă și nu am dat drumul la căldură”
Mediafax
Vreme mohorâtă la vot: Ploi slabe și 4-6 grade în București
Click
Roxana Călin, doctoriţa care a îngrozit România în anii ’90. Și-a ucis şi tranşat rivala în dragoste
Digi24
Pilot american de F-16, premiat pentru manevre excepționale împotriva rebelilor Houthi. Cum a supraviețuit unui baraj de ra
Cancan.ro
FBI intră pe fir în cazul lui Emil Gânj! Descoperiri ULUITOARE în telefonul criminalului din Mureș
Ce se întâmplă doctore
Ce se întâmplă cu pensiile din ianuarie 2026? Ministrul Muncii a clarificat situația
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Tesla Model 3 Standard, disponibilă și în România. E cea mai ieftină Tesla și poate fi luată în rate
Descopera.ro
Cel mai bătrân STRĂMOȘ al RECHINILOR înota în apele Australiei pe vremea dinozaurilor
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ nedumerit: - Iubita mea s-a întins pe canapea, şi-a dat fusta jos, şi-a smuls...
Descopera.ro
Plasticul ar putea influența obezitatea, infertilitatea și astmul, avertizează o analiză