Prima pagină » Magazin » Ce joburi mai mult sau mai puțin obișnuite au avut starurile de la Hollywood, înainte să cunoască faima. Știați că Harrison Ford a fost tâmplar?

Ce joburi mai mult sau mai puțin obișnuite au avut starurile de la Hollywood, înainte să cunoască faima. Știați că Harrison Ford a fost tâmplar?

Ce joburi mai mult sau mai puțin obișnuite au avut starurile de la Hollywood, înainte să cunoască faima. Știați că Harrison Ford a fost tâmplar?
Detalii pe gândul

Jon Hamm a fost profesor de teatru la un liceu. Una dintre elevele lui a fost Ellie Kemper, actrița din serialul „Unbreakable Kimmy Schmidt”, scrie BuzzFeed.

Danny DeVito a fost frizer și uneori „aranja” părul celor morți. Actorul din „Gemenii” a lucrat în salonul surorii sale. Uneori, clienții cereau ca, după moarte, să fie „coafați” chiar de un angajat al acestui salon.

Jeremy Renner a fost artist de machiaj. Lucra câteva ore pe săptămână și astfel putea să meargă la audiții.

Oscar Isaac, unul dintre cei mai solicitați actori de la Hollywood, a lucrat într-un spital, unde căra și cadavrele la morgă.

Demi Moore, fosta bombă sexy din filmul „Striptease”, a lucrat ca agent de colectare a creanțelor, chiar de la vârsta de 16 ani, când a renunțat la liceu.

Ray Romano, cunoscut din serialul „Everybody loves Raymond”, a fost angajat la o bancă, unde a cunoscut-o pe soția lui, Anna.

Hugh Jackman, starul din „Logan”, a lucrat ca profesor de sport, într-o școală din Rutland, Anglia, în 1987.

Harrison Ford, actorul inconfundabil din „Blade Runner”, „Star Wars” și „Indiana Jones”, a fost tâmplar. El a avut ocazia să-l cunoască pe regizorul George Lucas, în timp ce lucra la unele obiecte de tâmplărie și restul este istorie!

Steve Buscemi a fost pompier și, după atentatele teroriste de la 11 septembrie 2001, a lucrat cot la cot cu foștii lui colegi, pentru a extrage supraviețuitorii de sub ruine. Buscemi a lucrat ca pompier timp de patru ani, în New York.

Chris Pratt a fost managerul unei companii de cupoane. A început ca vânzător banal de cupoane, dar s-a dovedit atât de eficient, încât șefii au decis să-i dea pe mână un departament.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Miruță: Zborul lui Iohannis la Paris a costat 180.000 de euro, al lui Nicușor Dan maxim 35.000
Digi24
Donald Trump s-a autoproclamat „președinte interimar al Venezuelei”. Imaginea postată de liderul american pe platforma sa socială
Cancan.ro
Această cerșetoare era, în urmă cu mulți ani, una dintre cele mai faimoase femei. Acum, a ajuns de nerecunoscut 😲
Prosport.ro
Cuplul momentului în România. Cunoscuta cântăreață se iubește cu fostul fotbalist FCSB
Adevarul
Rusia se oferă să “ajute” America să obțină Groenlanda
Mediafax
Cursuri suspendate sau online marți în școli din mai multe județe din cauza vremii
Click
Cutremur la PRO TV! Dispare emisiunea lui Măruță, după 18 ani. Când va avea loc ultima ediție
Digi24
Reacția Chinei după ce Donald Trump a declarat că SUA vor prelua Groenlanda ca să nu ajungă pe mâinile Beijingului
Cancan.ro
Mărturiile stupefiante ale lui Mario Iorgulescu despre nunta fiului lui Romică Țociu: M-au întrebat dacă vreau să iau ceva cu ei
Ce se întâmplă doctore
O mai țineți minte pe Adela Lupșe, cunoscută pentru replica „Vreau să sune telefonul”? Cum arată acum, la 10 ani de când a renunțat la tv
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Un McLaren diferit de toate: povestea INCREDIBILĂ a monopostului care a însoțit titlul lui Lando Norris
Descopera.ro
De ce au fost interziși câinii în Antarctica?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Explică-mi și mie de ce te-ai culcat cu soră-mea?
Descopera.ro
Există un singur loc pe Pământ unde atât Omul de Neanderthal, cât și oamenii moderni au creat artă rupestră