Prima pagină » Magazin » Echipa filmului „The Devil Inside” a început filmările pentru un nou proiect horror, la București

Echipa filmului „The Devil Inside” a început filmările pentru un nou proiect horror, la București

Echipa filmului
Echipa filmului "The Devil Inside", horrorul independent care a cucerit box office-ul nord-american, a început producția pentru un nou titlu, "WER", la București, informează The Hollywood Reporter.

Echipa filmului „The Devil Inside”, horrorul independent care a cucerit box office-ul nord-american, a început producția pentru un nou titlu, „WER”, la București, informează The Hollywood Reporter.

Regizorul William Brent Bell este la a doua colaborare cu Studiourile MediaPro, după „The Devil Inside”.

Acțiunea din „WER” are loc în Paris, unde se desfășoară o anchetă legată de uciderea unei familii. Unul dintre agenții din echipa de investigații (Vik Sahay) află că unul dintre suspecți este vârcolac.

Lungmetrajul horror „Diavolul din tine/ The Devil Inside” a fost filmat în mare parte la Studiourile MediaPro din Buftea și a avut încasări de 34,5 milioane de dolari în primele trei zile de la lansarea pe marile ecrane nord-americane. Producția, regizată de William Brent Bell, care semnează și scenariul, a avut un buget „infim”. „«The Devil Inside» are un buget mic, dar o miză mare”, titra publicația The New York Times când horrorul a cucerit box office-ul nord-american.

În 1989, serviciul de urgență răspunde unui apel de la Maria Rossi (Suzan Crowley), care mărturisește că a ucis trei oameni. Douăzeci de ani mai târziu, fiica ei, Isabella (Fernanda Andrade), încearcă să înțeleagă ce s-a întâmplat în acea noapte. Aceasta ajunge în Italia, la spitalul pentru criminali cu tulburări psihice, Centrino, unde este închisă mama ei, pentru a stabili dacă aceasta este bolnavă mintal sau posedată de un demon. Isabella primește ajutorul a doi tineri exorciști, preoții Ben Rawlings și David Keane, care încearcă să-i vindece mama folosind metode ce țin de religie, dar și de știință, dar încercările lor nu fac decât să-i aducă față în față cu răul în cea mai pură formă și descoperă că demonii care o posedau pe Maria sunt mult mai puternici decât își închipuiau.

Filmările pentru acest lungmetraj au avut loc în România, dar și la Roma și Vatican, și printre actori se regăsesc nume românești, precum Ionuț Grama și Claudiu Istodor. Filmările din România au avut loc atât la Studiourile MediaPro, cât și în Centrul Vechi al Capitalei.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Donald Trump a ajuns la cel mai scăzut nivel în sondaje de la începutul celui de-al doilea mandat
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Prosport.ro
FOTO. „Eşti superbă”. Fanii au reacționat când au văzut imaginile cu Tania la plajă
Adevarul
Autoritățile olandeze au găsit coiful de la Coțofenești
Mediafax
Averea ascunsă a celor mai bogați 0,1% depășește bunurile deținute de jumătate din populația lumii
Click
Cea mai nouă „țară” din lume are 25.000 de cetățeni și se află în deșert. Cum a fost creată și cine este liderul care i-a dat numele dintr-o glumă banală
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Cine ar putea fi criminalul medicului Cristian Staicu. Ce au descoperit anchetatorii
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Chiar și bărbații au un „punct G” despre care puțini știu
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Cum miroseau ritualurile religioase din Roma Antică: „Este o invitație adresată zeilor și este, de asemenea, un fel de purificare”