Prima pagină » Magazin » Miliardarul Ion Țiriac și-a uitat două Ferrari de lux într-un garaj, timp de 10 ani! Ce s-a întâmplat după: „Eu am avut treabă toată viața mea, domnule, înțelegeți?”

Miliardarul Ion Țiriac și-a uitat două Ferrari de lux într-un garaj, timp de 10 ani! Ce s-a întâmplat după: „Eu am avut treabă toată viața mea, domnule, înțelegeți?”

Miliardarul Ion Țiriac și-a uitat două Ferrari de lux într-un garaj, timp de 10 ani! Ce s-a întâmplat după: „Eu am avut treabă toată viața mea, domnule, înțelegeți?”

Ion Țiriac, în vârstă de 81 de ani, care are o avere estimată la 1,3 miliarde de euro, a povestit cum a uitat două mașini Ferrari într-un garaj din Germania.

Miliardarul, care deține o colecție de aproape 400 de mașini de lux, a relatat cum a uitat cele două mașini într-un garaj din Germania, timp de 10 ani.

Țiriac, despre cele două mașini de lux: „Uitasem de ele!”

„Eram la Monte Carlo, la Formula 1, unde discutam cu Stefano Casiraghi, soțul lui Caroline de Monaco. Ferrari ieșise cu faimosul model F40. Cumpărasem un exemplar, iar el îmi spune că și l-a vândut pe al lui cu 1,2 milioane de dolari. Eu i-am zis că nu-l dau pe-al meu, ba chiar îmi mai iau unul, ceea ce am și făcut după vreo două luni. Și pentru că nu aveam unde să le țin, mai ales că în țară am venit o singură zi în perioada 1980-1990, le-am dus într-un garaj la Munchen. După vreo zece ani, mă sună ăia: «Herr Țiriac, ce facem cu alea două Ferrari?». Uitasem de ele! Eu am avut treabă toată viața mea, domnule, înțelegeți? De dimineața până seara ca jucător, mai rău ca antrenor și mai rău ca manager. Vă dați seama că după 10 ani de zile, ținând o mașină într-un garaj, automat trebuie să îi dai motorul jos, să începi să îl refaci, și le-am vândut într-o clipită cam cu jumătate din banii pe care îi dădusem pe ele”, a declarat Ion Țiriac, potrivit impact.ro.

Pe ce cheltuie 100.000 de euro în fiecare lună Ion Țiriac. Este plăcerea la care nu vrea să renunțe

Ion  Țiriac este considerat de mulți cel mai bogat român. Miliardarul arată că știe să-și respecte statutul, astfel că în fiecare lună plătește o adevărată avere doar pentru a-și satisface micile plăceri. Printre acestea, și pasiunea pentru avioane.

Concret, omul de afaceri scoate lunar din buzuar câte 100.000 de euro pentru întreținerea colecției personale de avioane!

Ion Țiriac controlează o companie aviatică privată, fiind unicul operator charter de pe piața românească specializat în servicii VIP și călătorii în interes de afaceri. Fostul mare jucător de tenis are în proprietate trei avioane și un elicopter, a căror valoare de piață este etimată la 120 de milioane de euro. Totodată, el dispune și de o bază fixă, dar și de un terminal propriu. (MAI MULTE DETALII AICI)

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Hotelul care îți dă banii înapoi în funcție de cât de mult plouă
Digi24
VIDEO „Războiul pe care nu ai voie să-l vezi”. Cum rescriu Emiratele Arabe Unite povestea atacurilor iraniene (Bellingcat)
Cancan.ro
Cât a plătit un client pentru o cursă Uber de 12 km, din București până la Aeroportul Otopeni
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Eva în costum de baie! Prezentatoarea TV i-a uimit pe fani
Adevarul
„Indiana Jones al lumii artei”, omul-cheie în recuperarea Coifului de la Coțofenești: „Nu o fac pentru bani. Este o parte din sufletul României”
Mediafax
BCE: România, printre țările UE cu cea mai mare creștere a investițiilor publice. Nivel record susținut de fonduri europene
Click
Cum au ajuns să-și împartă treburile în gospodărie Anca Țurcașiu și iubitul ei: „Trăim unul pentru celălalt”
Digi24
Scandalul de pe „acoperișul lumii”: cum au ajuns fraudele cu asigurări pe Everest și ce legătură are bicarbonatul de sodiu
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 1960 de euro. Terenul are 1922 de metri pătrați
Ce se întâmplă doctore
Ioana Tamaș, imagini incendiare în costum de baie! Soția lui Tamaș arată senzațional la 37 de ani
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto spion din România: Noua Dacia Duster Facelift (2027) prinde contur. Ce trădează prototipul camuflat
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Mitul vârstei de 25 de ani: ce spune cu adevărat știința despre creierul adolescenților