Prima pagină » Știri politice » Alexandru Petrescu: „Clotilde Armand bifează încă o minicampanie de imagine, pentru a distrage atenția de la dezastrul administrativ pe care îl patronează”

Alexandru Petrescu: „Clotilde Armand bifează încă o minicampanie de imagine, pentru a distrage atenția de la dezastrul administrativ pe care îl patronează”

Ioana Tudorascu
Alexandru Petrescu: „Clotilde Armand bifează încă o minicampanie de imagine, pentru a distrage atenția de la dezastrul administrativ pe care îl patronează”

Vicepreședintele PSD Sector 1, Alexandru Petrescu, spune că primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, ”bifează încă o minicampanie de imagine, pentru a distrage atenția de la dezastrul administrativ pe care îl patronează”. Atacul vine după ce edilul a anunțat că Primăria Sectorului 1 depune proiecte în valoare de 100 milioane de euro prin Planul Național de Redresare și Reziliență. 

„Primarul sectorului 1, Clotilde Armand, ne explica cum să accesam fonduri europene de 100 de milioane de euro din PNRR, cu 1,63% execuție bugetară in investitii in domeniul sanatatii (da, cifra e reala, exact 1,63%), așa cum rezulta din ultima execuție bugetară publicată pe portalul primăriei sectorului 1.

Folosind termeni ce frizează senzaționalul precum «investiții fără precedent», edilul bifează încă o minicampanie de imagine, pentru a distrage atenția de la dezastrul administrativ pe care îl patronează, așa cum îl resimțim cu toții in sectorul 1”, a scris pe Facebook Alexandru Petrescu.

Vicepreședintele PSD Sector 1 a declarat că primarul Clotilde Armand „trăiește într-un perpetuu TZERO, e constant înfierbântată la linia de start, tropăie să rupă lanțul după mai bine de 2 ani de mandat eșuat, acum se apuca din nou de treaba, așa cum ii sta bine unei administrații falimentare, plină de planuri bizare si ZERO realizări.”

„Urmează multă muncă administrativă, exact activitatea la care Clotilde Armand nu se pricepe”

Momentan, cele 100 de milioane de Euro primite prin PNRR încearcă să își facă loc pe hârtie deocamdată, a precizat acesta.  „Urmează evaluări, condiționalității, eventual finanțări, multă muncă administrativă, exact activitatea la care Clotilde Armand nu se pricepe.”

„Sentimentul meu și al celorlalți cetățeni din sectorul 1 este ca din nou ne vom alege doar cu bani cheltuiți pe consultanta și studii de fezabilitate, ca știm cu toții ca USR doar la asta excelează.

Cetățenii informați corect nu pot fi induși in eroare de postări de auto-glorificare, când pe stradă se văd zero rezultate concrete ale activității prodigioase a Primăriei Sectorului 1.

Am ajuns sa stam prost si cu teoria de când e Clotilde Armand la conducerea primăriei, de practica nici nu mai vorbim!” a încheiat Alexandru Petrescu.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alegeri Ungaria. Maghiarii merg astăzi la urne într-un scrutin care i-ar putea pune capăt lui Viktor Orbán după 16 ani de putere
Digi24
Biroul 1440 și noul „Starlink rusesc”: De ce nu a reușit Putin să găsească o alternativă la sistemul de sateliți al lui Elon Musk
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Prosport.ro
Chipul lui Mircea Lucescu, desfigurat pe tabela de la Arena Națională la FCSB - Oțelul. Rușine pentru primăria lui Ciucu
Adevarul
Câștigă sau pierd SUA în Iran? Argumentele consilierului lui George W. Bush: „Se inventează linii imaginare”
Mediafax
Experiment. Pe o stradă din San Francisco a fost deschis primul magazin condus de inteligența artificială
Click
Motivul pentru care un bărbat din Cipru revine în fiecare an la Iași. „Prima dată am venit în ’98. S-a schimbat 100%”
Digi24
VIDEO Mojtaba Khamenei, desfigurat în război, este încă sub tratament pentru rănile grave suferite, afirmă surse din cercul său
Cancan.ro
Cu ce se ocupă Marilu și Matei, nepoții lui Mircea Lucescu? Ce meserii onorabile au
Ce se întâmplă doctore
Rita Mureșan, complet schimbată după perioadele dificile prin care a trecut. Cum arată vedeta în prezent
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Poți cumpăra una din mașinile din colecția CEO-ului Ford. Cât costă un DeTomaso Pantera din 1972?
Descopera.ro
De ce aristocrații purtau peruci?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Senzori cât un fir de păr ar putea detecta cancerul înainte să apară pe analize