Prima pagină » Știri politice » Alfred SIMONIS își lansează candidatura cu „modestie și smerenie”, la președinția CJ Timiș / „Cred că a venit vremea SCHIMBĂRII în județul Timiș”

Alfred SIMONIS își lansează candidatura cu „modestie și smerenie”, la președinția CJ Timiș / „Cred că a venit vremea SCHIMBĂRII în județul Timiș”

Președintele interimar al Camerei Deputaților, Alfred Simonis, și-a anunțat candidatura la alegerile locale, pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Timiș. 

Simonis intră în competiție cu actualul deținător al funcției, proaspăt explus din PNL, Alin Nica, cel care și-a găsit susținere din partea lui Ludovic Orban.

Cred ca a venit vremea schimbării în judeţul Timiş. Timişul trebuie să recupereze anii pierduţi şi decalajele de judeţe mai mici şi sărace, are nevoie de oameni care ştiu să se bată pentru proiecte şi bani nu pentru funcţiile lor. Eu asta am făcut în ultimii patru ani şi asta îmi doresc să fac în continuare şi vă anunţ că mă înscriu în competiţia electorală şi mă voi înscrie pentru a candida la preşedintia Consiliului Judeţean Timiş.

Simonis și-a prezentat principalele 10 proiecte de investiții în Timiș, pe care echipa guvernamentală le-a dus la bun sfârșit. Și a început cu Aeroportul Timișoara.

Nu întâmplător am ales Aeroportul Internațional Timișoara, pentru că, în urmă cu un an și două luni, vă promiteam, împreună cu Sorin Grindeanu, că acest terminal va fi construit. La finalul lunii trecute, terminalul a fost inaugurat. În doar un an și o lună s-a reușit finalizarea acestei investiții, cel mai modern și singurul terminal exclusiv Schengen.

În discursul său, liderul PSD Timiș a făcut apel la adversarii săi politici să înceteze atacurile politice şi să ducă o campanie electorală bazată pe proiecte.
CITEȘTE ȘI:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Report de peste 1,7 milioane de euro la Loto 6/49. Trageri speciale de Anul Nou
Digi24
Reacția Chinei după acuzațiile Kremlinului că ucrainenii au atacat reședința lui Putin
Cancan.ro
Ninge 5 zile consecutiv, în România, de pe 1 ianuarie 2026! Meteorologii Weather.com au revizuit prognoza meteo
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Cristi Borcea, ținta ironiilor pe internet. „Oameni care n-au ce face cu banii și se transformă în monștri”
Mediafax
Vânt de până la 120 km/h! Avertizările meteorologilor, prelungite până în noaptea de Revelion
Click
Orașul-minune al României! Nu se mai oprește din dezvoltare și a atras miliarde de euro
Digi24
Situație critică în tunelul de sub Canalul Mânecii. Circulația tuturor trenurilor Eurostar a fost anulată
Cancan.ro
BREAKING despre Dan Petrescu! Din păcate, e adevărat
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un radar fix cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de abateri, în doar 4 zile
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
România, într-un coșmar strategic și militar