Candidatul independent la alegerile prezidențiale, Nicușor Dan, a dezvăluit ce și-a notat recent în carnețelul pe care îl poartă cu el mereu.
La emisiunea „Bună, România!” de la B1 TV, întrebat ce a notat ultima dată în celebrul carnețel, primarul Capitalei a explicat că a scris aspecte esențiale legate de campania sa electorală, cum ar fi sfaturi de campanie și oamenii cere „l-au împrumutat”.
„Am avut o lungă discuție despre comunicare, cu echipa de comunicare. Sunt niște sfaturi de comunicare. E o situație cu oameni care m-au împrumutat sau urmează să mă împrumute pentru campanie, pentru că știți că noi cheltuim și după aceea statul ne dă banii înapoi”, a spus Nicușor Dan.
Întrebat dacă a trecut și USR-ul pe lista de împrumuturi, primarul a precizat că „doar persoane fizice au voie” să ofere astfel de împrumuturi pentru campanie.
Printre notițele sale se află și „evaluarea canalelor de TikTok. Acesta a declarat că este nemulțumit de felul în care procedează Autoritatea Electorală Permanentă, precizând că trebuie să facă „puțină ordine”.
„Mi-am trecut aici o discuție pentru o evaluare a canalelor de TikTok, pentru că modul în care procedează Autoritatea Electorală Permanentă este absolut haotic. Pe unii îi blochează, pe unii nu îi blochează și trebuie să facem puțină ordine”, a adăugat el.
CITEȘTE ȘI: