Prima pagină » Știri politice » Gigi Becali, în vizită la Parlament. „Aici stau cu drag pentru că e lux. Mie îmi place să stau la mese de mii de euro”

Gigi Becali, în vizită la Parlament. „Aici stau cu drag pentru că e lux. Mie îmi place să stau la mese de mii de euro”

Gigi Becali, în vizită la Parlament.
La discursul președintelui PE, Martin Schulz, ținut în fața Parlamentului României, a fost prezent și Gigi Becali, candidat pe listele USL la algerile din 9 decembrie.

La discursul președintelui PE, Martin Schulz, ținut în fața Parlamentului României, a fost prezent și Gigi Becali, candidat pe listele USL la algerile din 9 decembrie. Cu această ocazie, Becali a recunoscut că este pentru prima dată când intră în Parlament, rămânând impresionat de luxul din Casa Poporului.

„A fost pentru prima dată când am intrat în Parlamentul României și a fost încântător. Chiar dacă nu-i cunoșteam pe oamenii de aici, doar îi mai vedeam la televizor, am fost primit cu multă dragoste și multă căldură și m-a încântat, pe cuvânt. Aici chiar stau cu drag. În al doilea rând, este dragostea, sufletul românesc care îți dă putere în această încăpere”, a declarat Becali, dup terminarea ședinței.

Finanțatorul Stelei a comparat scaunele și aspectul fiecărei săli de la Parlament cu cele de la Bruxelles, declarându-se mult mai încântat de ce este în Casa Poporului.

„La Bruxelles mergeam foarte rar pentru că mie chiar nu-mi plăcea acolo. Aici, prima impresie când am intrat a fost luxul, și mie știți că îmi place luxul. La Bruxelles au scaune din alea ieftine, de 5 euro, de 10 euro, când mie îmi place să stau pe mese de mii de euro și să beau o cafea”, a adăugat Gigi Becali.

Deși europarlamentarul Corneliu Vadim Tudor a încercat să-l convingă să mai rămână în PE, oferindu-i o lojă „ca la Steaua”, Becali nu s-a lăsat impresionat și i-a întors spatele.

„Gigi, eu îți aranjez o lojă ca la Steaua în Parlamentul European. Vrei să rămâi așa?”, l-a întrebat Vadim.

„O să fie un Parlament mai sărac fără Gigi, că el e un om pitoresc și s-a descurcat onorabil”, a încheiat europarlamentarul.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
The Guardian a dat „nota 4” filmului lui Cristian Mungiu
Digi24
Prima reacție a NATO după ce un avion F-16 românesc a doborât o dronă în spaţiul aerian al Estoniei
Cancan.ro
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Accident cumplit în Chitila: o basculantă a trecut pe roșu și a izbit violent un Logan. Șoferul mașinii, în stare critică la spital
Mediafax
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Click
Daniel Pavel, primele declarații după ce și-a înmormântat tatăl chiar în ziua finalei „Desafio: Aventura”: „Nu știi niciodată când cel de Sus taie firul!”
Digi24
Xi Jinping i-a spus lui Donald Trump că Vladimir Putin ar putea „regreta” invazia în Ucraina. Ce a spus liderul SUA despre CPI
Cancan.ro
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Marie Jeanne Ion, la 20 de ani de la răpirea din Irak! Cum arată azi jurnalista
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Pare incredibil, dar e adevărat: Un Opel Astra a fost înregistrat de radar cu 696 km/h! Șoferul, amendat cu 6.600 de euro
Descopera.ro
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
O nouă modă în turism: oamenii călătoresc pentru vindecarea traumelor emoționale