Prima pagină » Știri politice » Ioan Cindrea a fost reales președinte al organizației județene a PSD Sibiu

Ioan Cindrea a fost reales președinte al organizației județene a PSD Sibiu

Ioan Cindrea a fost reales, vineri, în unanimitate, în funcția de președinte al organizației județene a PSD Sibiu, el fiind singurul candidat, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Ioan Cindrea a fost reales, vineri, în unanimitate, în funcția de președinte al organizației județene a PSD Sibiu, el fiind singurul candidat, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Vineri a avut loc Conferința Județeană a PSD Sibiu, fiind aleasă conducerea organizației.

Liderul PSD Sibiu, Ioan Cindrea, care este și președinte al Consiliului Județean, a fost singurul care și-a depus candidatura, fiind reales în unanimitate.

Ioan Cindrea a declarat, într-o conferință de presă susținută la finalul Conferinței Județene, că s-a ales un Comitet Executiv format din 85 de persoane, un Birou Permanent, 12 vicepreședinți, un secretar, un trezorier, dar și comisiile de arbitraj, integritate morală, de control financiar și s-au desemnat delegații pentru Congresul PSD din 19-20 aprilie.

Potrivit lui Cindrea, cei 12 vicepreședinți sunt Viorel Arcaș, Gheorghe Frăticiu, Ioan Axente, Gheorghe Roman, Gheorghe Suditu, Ioan Banciu, Florin Orlățeanu, Ioan Balteș, Adrian Besoiu, Ioan Terea, Lucian Cioca, Ion Mihuțescu, iar secretar a fost ales Cornel Langa.

Cindrea a declarat că obiectivul în viitorul apropiat este câștigarea alegerilor europarlamentare, la care se va candida „în mod clar separat de PNL”.

„O să facem o analiză, lista (de candidați – n.r) se face la nivel național, avem variantă și noi de candidat pe care să-l transmitem, dar cu siguranță se va face o ierarhie la nivel național. Ce ne propunem este să luăm locul întâi. Locul întâi la alegerile europarlamentare ca număr de voturi”, a declarat Ioan Cindrea.

La Conferința Județeană a PSD Sibiu au participat vicepreședintele Biroului Permanent PSD Ion Cîlea și vicepreședintele PSD Corina Crețu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Hacker inventiv, prins în Sinaia cu numere de înmatriculare diplomatice: Șoferul avea montat un sistem prin care plăcuțele se roteau
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție răvăşitoare. Fosta iubită a lui Dimitrov s-a pozat aproape goală: „Sunt fericită că trăiesc!”
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Sport la cinci minute de casă: stil de viață activ în Cosmopolis
Click
Ce l-a scos din sărite pe un turist aflat pe litoralul românesc: „Efectiv jur că sunt momente în care simt că nu mai pot”
Digi24
„Este trist, dar și profund incorect”. Replica AUR pentru un fost ambasador SUA
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Ce operații estetice și-a făcut Andreea Popescu după divorțul de Rareș Cojoc! „Mi-a căzut părul enorm”. Fanii nu o mai recunosc!
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Hyundai a stabilit prețurile pentru Ioniq 3. Cât costă rivalul pentru Renault 5?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Mesaj pe ușa unui vecin: Felicitări! Nu știu ce-i faci soției tale…
Descopera.ro
Ultima carte a lui Carol al II-lea: apropierea de Hitler și prețul ei