Prima pagină » Sport » DINAMO-FC BARCELONA. Peste 500 de jandarmi vor asigura ordinea la meciul amical

DINAMO-FC BARCELONA. Peste 500 de jandarmi vor asigura ordinea la meciul amical

DINAMO-FC BARCELONA. Peste 500 de jandarmi vor asigura ordinea la meciul amical
Peste 500 de jandarmi vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la meciul amical dintre Dinamo și FC Barcelona, care va avea loc, sâmbătă, de la ora 20.15, pe Arena Națională din București, se arată într-un comunicat al Jandarmeriei Capitalei, remis agenției MEDIAFAX.

Peste 500 de jandarmi vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la meciul amical dintre Dinamo și FC Barcelona, care va avea loc, sâmbătă, de la ora 20.15, pe Arena Națională din București, se arată într-un comunicat al Jandarmeriei Capitalei, remis agenției MEDIAFAX.

Jandarmeria va asigura ordinea și siguranța publică pe traseele de deplasare ale suporterilor, în apropierea și în incinta arenei sportive precum și protecția celor două echipe și a oficialilor.

Meciul a fost catalogat ca fiind unul cu grad ridicat de risc.

Jandarmeria Capitalei le-a recomandat suporterilor să nu se implice în incidente care ar putea duce la tulburarea ordinii și liniștii publice, delimitându-se de orice formă de violență verbală sau fizică ce ar putea conduce la manifestări violente. De asemenea, spectatorilor li s-a recomandat să vină la stadion începând cu ora deschiderii porților de acces, 17.45, pentru a se evita disconfortul creat de aglomerația ce s-ar putea produce la intrarea în arena sportivă.

În stadion este interzis accesul cu materiale pirotehnice, obiecte contondente sau substanțe iritant lacrimogene, cu băuturi alcoolice sau în stare vădită de beție, cu bannere sau mesaje care au conținut xenofob, rasist sau obscen.

În afara stadionului sunt interzise folosirea materialelor pirotehnice și consumul de băuturi alcoolice pe drumurile publice, în mijloacele de transport în comun sau în afara locurilor special amenajate.

Accesul în incinta parcului sportiv se va face pietonal doar pe baza biletului de acces, respectiv a acreditării de presă, și numai prin Bd. Basarabia, Str. Maior Coravu și Bd. Pierre de Coubertin, conform schemei expuse pe verso biletului sau auto, pe aceleași căi și numai pentru posesorii de bilete de acces însoțite de taloane de acces auto, acestea din urmă afișate vizibil pe parbrizul mașinii, astfel: categoria VIP și persoanele cu dizabilități, prin Str. Maior Coravu; mass-media, prin Bd. Basarabia.

Recomandarea video

Mediafax
Nu știi ce să scrii de Paște? 19 mesaje pentru familie, prieteni și nu numai
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
Turistă mexicană, șocată de cum arată WC-urile trenurilor din România. Cum a reacționat când a deschis ușa
Prosport.ro
Gigi Becali i-a pus un teanc de bani în mână lui Alexandru Tudor! Avem imaginile cu gestul surprinzător
Adevarul
Afacerea de succes a unui elev de 17 ani: cumpără depozite cu 100 de dolari și vinde „comori” pe eBay de mii de euro
Mediafax
Ucrainenii preiau o afacere bănoasă în România. Fabrica din Roman devine platformă-cheie de producție în UE și la nivel internațional
Click
Două zodii vor avea parte de un miracol în Săptămâna Patimilor. Sunt binecuvântate de Divinitate înainte de Paște, o perioadă luminoasă le așteaptă
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Averile ascunse ale celor mai bogați oameni ai planetei. Ce dezvăluie un nou raport?