Prima pagină » Sport » Dragomir: Știu despre oricare din lumea sportului mai multe decât știu despre mine

Dragomir: Știu despre oricare din lumea sportului mai multe decât știu despre mine

Dragomir: Știu despre oricare din lumea sportului mai multe decât știu despre mine
Președintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat, marți, într-o conferință de presă, că a scris două cărți despre persoanele din lumea sportului, despre care știe mai multe decât despre el, dar nu l-a lăsat fiul său, Bogdan Dragomir, să le publice înainte de a părăsi funcția de la ligă.

Președintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat, marți, într-o conferință de presă, că a scris două cărți despre persoanele din lumea sportului, despre care știe mai multe decât despre el, dar nu l-a lăsat fiul său, Bogdan Dragomir, să le publice înainte de a părăsi funcția de la ligă.

„Orice mi s-a spus de-a lungul vieții, doar că sunt prost nu. Eu am o inteligență diabolică nativă. Dacă îmi lipsea inteligența, puteam eu să mă strecor prin comunism și neo-comunismul ăsta? Tuturor care mă calcă pe bombeuri le dau un șut în fund. Știu despre oricare din lumea sportului mai multe decât știu despre mine. Am înmagazinat totul în creier și în cele două cărți, dar nu m-a lăsat Bogdan să le publicăm, dar o să o fac după când plec de aici. Nu le public neapărat să fac bani, deși o să fac mulți bani, pentru că o să râdeți. La mine vin toate informațiile din sport și le pun cap la cap”, a subliniat Dragomir.

Referindu-se la disputa pe care o are cu Anamaria Prodan și Laurențiu Reghecampf, Dragomir spune că a fost atacat de cei doi soți și astfel a fost nevoit să le răspundă. „Vizavi de scandalul care s-a iscat, eu sunt o șulfă mai bătrână și nu am dat niciun nume, nici al doamnei și nici al domnului. Dacă ei s-au regăsit în această alăturare de cuvinte, nu am ce face. Sunt așa de speriat încât cel mai mult poate să scoată un meci nul. Mie nu îmi mai e frică nici de Dumnezeu, mi-am educat copiii cum trebuie și nu am rămas dator la nimeni, nici măcat la stat. Nu am pomenit niciun nume de doamnă, de antrenor. Ei m-au atacat și am răspuns că sunt o curvă din altă categorie”, a spus Dragomir.

Dumitru Dragomir a afirmat că el nu are de pierdut din acest scandal, ci doar familia Reghecampf, pentru că este tânără. „Eu am de pierdut sau ei că sunt tineri? Sunt niște tineri care nu au dat de greutăți în viața lor. Eu am vorbit frumos de ei, dar ea a crezut că poate să dea în toată lumea. A lovit în Pițurcă, în Ienei și credea că mai are unul”, a completat Dragomir.

Oficialul LPF a menționat că el nu începe niciodată vreun scandal, ci doar îl termină, atunci când este atacat. „Eu pot să nimicesc orice viperă când îi văd răutatea, dar eu nu sunt rău. Ați auzit că eu am început un război cu cineva? Nu, eu doar îl termin. Mă pot ridica la orice nivel, dar pot să fiu și șarpe de Dudău, care să nu dea din coadă când mușcă. Pot să fiu și nevăstuică, dar și aproape de limita murdăriei, pentru că mă apăr. Spuneți-le celor care vor să se lupte cu mine că eu în decursul vieții m-am luptat cu stelele nu cu licuricii”, a adăugat Dragomir.

Dimitru Dragomir a avut un schimb de replici prin intermediul mass-media cu antrenorul Laurențiu Reghecampf și cu soția acestuia, impresarul Anamaria Prodan, după ce președintele LPF a criticat evoluția echipei Steaua în meciul cu Schalke 04 din Liga Campionilor (scor 0-3), precum și schimbările făcute de tehnician la această partidă.

Recomandarea video

Mediafax
Nicușor Dan, despre delegația României la Washington: „Prezența noastră clarifică relația bilaterală după dubiile din 2024”
Digi24
Soldații SUA sunt copleșiți de atât de multe date de pe câmpul de luptă, încât e nevoie de inteligența artificială pentru sortare
Cancan.ro
Tovarășul lui Alex Bodi l-a înfruntat pe 'Măcelarul lui Bebino'. Avem imaginile întâlnirii de gradul 0
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Forțele ucrainene distrug sistematic apărarea antiaeriană rusă din teritoriile ocupate. Un elicopter Ka-27, lovit în Crimeea
Mediafax
„Care activitate? Că aia de judecată, sigur nu”. Șefa Inspecției Judiciare răspunde după ce mai mulți magistrați s-au plâns că nu mai au acces la alte dosare decât cele în care lucrează. Cum au, de fapt, acces procurorii la dosare
Click
A ajuns de la o pensie de 850 € la venituri de 3.500 €. Metoda folosită de un pensionar de 77 de ani
Digi24
Un aliat al lui Putin amenință puterile europene cu represalii dacă vor confisca nave din „flota fantomă” a Rusiei
Cancan.ro
Au apărut noi detalii despre cazul românului care a încercat să răpească o fetiță în Italia. Bărbatul ar fi acționat la...
Ce se întâmplă doctore
Cum arată și ce face astăzi Ana Paula Arósio? Actrița din „Terra Nostra” e total schimbată. Nimeni nu o mai recunoaște
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Foto / Controalele cu radarul pistol scot la iveală mai mult decât depășirea vitezei legale. Ce au găsit polițiștii în trafic
Descopera.ro
Descoperire ȘOC într-o peșteră din România
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: -Eram cu iubita în pat, când am primit un mesaj...
Descopera.ro
Țara vecină cu România considerată „noua Mallorca” de către experții în turism