Prima pagină » Sport » FCSB – Dinamo 3-1 | Charalambous: „Nu am terminat încă treaba. Mai sunt câteva meciuri”

FCSB – Dinamo 3-1 | Charalambous: „Nu am terminat încă treaba. Mai sunt câteva meciuri”

FCSB - Dinamo 3-1 | Charalambous: „Nu am terminat încă treaba. Mai sunt câteva meciuri”

FCSB a învins luni seara. pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a şaptea din play-off-ul Superligii de fotbal.

Bucureștenii pot fi matematic campioni în acest sezon dacă scot minimum un punct cu Universitatea Cluj, în deplasare, runda următoare.

FCSB – Dinamo 3-1 | Charalambous: „Nu am terminat încă treaba. Mai sunt câteva meciuri”

FCSB a adunat 45 de puncte, cu şapte în plus faţă de CFR Cluj, echipa de pe locul secund. Dinamo e ultima în play-off, locul 6, cu 30 de puncte.

„Prima repriză nu am jucat la un nivel bun. Am avut aceste probleme şi cu CFR Cluj şi cu Craiova. Energia noastră nu a fost bună, FCSB a fost tot mai bună. Am pierdut dueluri, FCSB a marcat la fiecare ocazie. Le-am spus la pauză că nu aşa trebuie să ne prezentăm, şi am început apoi să ne facem jocul.

Pot fi mulţumit pentru reacţia echipei în a doua repriză, e bine când vezi că echipa face bine. Am plătit preţul accidentărilor jucătorilor noştri. Am avut problemele noastre, dar în partea a doua echipa a avut curaj şi personalitate. Am fi putut marca un al doilea gol”, a declarat Kopic după meci la Digi Sport.

Charalambous știe ce înseamnă meciurile cu Dinamo

„Știu cât de mult își doresc suporterii noștri titlul, jucătorii la fel, noi toți, dar nu am terminat încă treaba. Mai sunt câteva meciuri și vom cânta toți când vom fi campioni matematic pentru că în fotbal se pot întâmpla multe lucruri.

Multă lume nu se aștepta să menținem acest ritm de joc până acum, pentru că suntem echipa cu cele mai multe meciuri jucate. Nu e ușor ceea ce reușesc acești jucători. Sunt lucruri care ne surprind și pe noi, dar ei joacă la fel cum se antrenează. Vor să câștige campionatul din nou și trebuie să lupte pentru asta”, a spus și Charalambous.

FCSB a ajuns la 21 de meciuri consecutive fără înfrângere în campionat: 14 victorii și 7 remize.

Cum au arătat cele două echipe?

  • FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana, M. Popescu, Radunovic – Chiricheş (Lixandru 59), Şut – Cisotti, Fl. Tănase (Miculescu 59), Oct. Popescu (M. Toma 59) – Bîrligea (Gele 88). Antrenor: Elias Charalambous
  • DINAMO: Al. Roşca – Sivis, K. Boateng, Homawoo, Opruţ – Milanov, Mărginean (Antonio Luna 66), C. Cîrjan – Selmani, Perica, Al. Pop (Hakim Abdallah 80). Antrenor: Zeljko Kopic

În meciurile directe din acest sezon, FCSB s-a impus pe linie, 2-0 și 2-1 în sezonul regulat, 2-1 și 3-1 în play-off.

Recomandarea video

Mediafax
Péter Magyar, despre România: ce declara viitorul lider de la Budapesta în vizitele din țara noastră
Digi24
Cea mai puțin vizitată țară din Europa, pentru că turiștii o găsesc „plictisitoare”
Cancan.ro
Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în urmă cu puțin timp. S-a scris istorie cu un RECORD incredibil
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție senzuală în costum de baie! Cum arată la 37 de ani
Adevarul
Cum poate fi îngenuncheat Iranul cu un simplu telefon la Beijing. Soluția generalului care a condus armata SUA
Mediafax
Se cere demisia lui Kelemen Hunor după înfrângerea lui Viktor Orban din Ungaria
Click
Iubitele l-au abandonat, fiica n-are bani! Cine îi plătește, de fapt, lui Irinel Columbeanu taxa la azil: „Îl scapă și de datorii!”
Digi24
După eșecul negocierilor de la Islamabad, Trump anunță o blocadă a SUA asupra Strâmtorii Ormuz: „Suntem pe deplin «gata de acțiune»”
Cancan.ro
Am aflat cu cine a înlocuit-o pe Codruța. Nora 'șefului României' i-a sucit mințile lui Valentin Sanfira!
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Teodora Stoica după ce s-a vindecat complet de cancer! Alimentul de Paște pe care nu-l mai consumă
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cât de des trebuie să verificăm anvelopele mașinilor?
Descopera.ro
Inteligența Artificială de la Google arată milioane de răspunsuri greșite în fiecare oră
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Un tip îi propune unei fete să facă dragoste cu el: – Cât tupeu, domnule, cât tupeu!
Descopera.ro
Insula din Grecia cu mai mulți oameni de 90 de ani decât orice alt loc din lume