Prima pagină » Știri » ACCIDENT GRAV. O mamă a murit, iar soțul ei și cei 3 copii au fost răniți, într-o coliziune pe A1

ACCIDENT GRAV. O mamă a murit, iar soțul ei și cei 3 copii au fost răniți, într-o coliziune pe A1

O mamă a murit, iar soțul ei și cei trei copii au fost răniți și duși la spital, în urma unui accident produs vineri dimineața pe autostrada Deva-Timișoara. Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române, accidentul a avut loc pe sensul către Timișoara al autostrăzii A1 Deva – Timișoara, la kilometrul 373, în zona localității Ilia, județul Hunedoara, iar femeia a murit pe loc, în urma ciocnirii dintre un microbuz și un tractor cu remorcă. 

„În jurul orei 05:00 un accident rutier grav a avut loc pe A1 la km 373 între Deva și Ilia, în care o persoană și-a pierdut viața iar alte 4 au fost rănite.
Pompierii specializați în descarcerare și prim ajutor din cadrul detașamentului Deva au intervenit cu o autospecială de descarcerare grea, o autospecială mixtă, o ambulanță de transport victime multiple, precum și cu 3 ambulanțe din cadrul SMURD și SAJ”, au anunțat autoritățile din Hunedoara.

În accident au fost implicate o autoutilitară și un tractor cu remorcă

„În urma coliziunii dintre un microbuz și un tractor cu remorcă, o femeie a decedat pe loc iar soțul și cei trei copii, unul de șase ani și doi gemeni de patru ani au fost transportați la UPU Deva, conștienți cu diferite traumatisme”., conform ISU Hunedoara,

Traficul pe A1 în zona accidentului a fost blocat pe un sens de mers timp de 2 ore.

Instructorul de conducere defensivă și multiplul campion la raliuri Titi Aur explică în cadrul emisiunii GÂNDUL LIVE ce îi lipsește șoferului român atunci când se află în trafic, dar și cum acesta poate fi educat prin conducerea defensivă.

Titi Aur, instructorul de conducere defensivă și multiplu campion la raliuri, evidențiază faptul că șoferului român îi lipsește educația în trafic întrucât în acest domeniu nu există protecție a muncii, indiferent dacă este vorba de spre condusul de profesie, sau de amator.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Guvernul scade acciza la motorină cu 30 de bani pe litru. Toate măsurile pentru reducerea prețului la motorină
Digi24
Ucraina a atacat ultima mare conductă prin care ajunge petrolul rusesc în Europa, acuză Gazprom
Cancan.ro
IMAGINI de la priveghiul Crinei Hisum, tânăra din Câmpulung Moldovenesc care murit după ce a căzut de la etajul 5 al unui bloc
Prosport.ro
FOTO. Fosta ospătăriță vinde imagini cu corpul ei. Cum arată acum sportiva
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
Mediafax
60% dintre judecătorii federali din SUA folosesc tot mai mult Inteligența Artificială ca să redacteze hotărâri sau să îi ajute în audieri, deși știu că este nesigură
Click
Cea mai nouă „țară” din lume are 25.000 de cetățeni și se află în deșert. Cum a fost creată și cine este liderul care i-a dat numele dintr-o glumă banală
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Trupul medicului Cristian Staicu nu poate fi ridicat de la IML. Ancheta morții sale se complică
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
2026: Dacă ridici ștergătorul unei mașini parcate neregulamentar riști dosar penal. Se consideră infracțiune
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Probleme pentru echipajul Artemis 2 în drum spre Lună! Ce a transmis NASA?