Prima pagină » Știri » ACCIDENT GRAV. O mamă a murit, iar soțul ei și cei 3 copii au fost răniți, într-o coliziune pe A1

ACCIDENT GRAV. O mamă a murit, iar soțul ei și cei 3 copii au fost răniți, într-o coliziune pe A1

O mamă a murit, iar soțul ei și cei trei copii au fost răniți și duși la spital, în urma unui accident produs vineri dimineața pe autostrada Deva-Timișoara. Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române, accidentul a avut loc pe sensul către Timișoara al autostrăzii A1 Deva – Timișoara, la kilometrul 373, în zona localității Ilia, județul Hunedoara, iar femeia a murit pe loc, în urma ciocnirii dintre un microbuz și un tractor cu remorcă. 

„În jurul orei 05:00 un accident rutier grav a avut loc pe A1 la km 373 între Deva și Ilia, în care o persoană și-a pierdut viața iar alte 4 au fost rănite.
Pompierii specializați în descarcerare și prim ajutor din cadrul detașamentului Deva au intervenit cu o autospecială de descarcerare grea, o autospecială mixtă, o ambulanță de transport victime multiple, precum și cu 3 ambulanțe din cadrul SMURD și SAJ”, au anunțat autoritățile din Hunedoara.

În accident au fost implicate o autoutilitară și un tractor cu remorcă

„În urma coliziunii dintre un microbuz și un tractor cu remorcă, o femeie a decedat pe loc iar soțul și cei trei copii, unul de șase ani și doi gemeni de patru ani au fost transportați la UPU Deva, conștienți cu diferite traumatisme”., conform ISU Hunedoara,

Traficul pe A1 în zona accidentului a fost blocat pe un sens de mers timp de 2 ore.

Instructorul de conducere defensivă și multiplul campion la raliuri Titi Aur explică în cadrul emisiunii GÂNDUL LIVE ce îi lipsește șoferului român atunci când se află în trafic, dar și cum acesta poate fi educat prin conducerea defensivă.

Titi Aur, instructorul de conducere defensivă și multiplu campion la raliuri, evidențiază faptul că șoferului român îi lipsește educația în trafic întrucât în acest domeniu nu există protecție a muncii, indiferent dacă este vorba de spre condusul de profesie, sau de amator.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Politicienii germani vor să schimbe legea care „îi protejează” de insulte
Digi24
Viza de SUA a lui George Simion, contestată de 4 oficiali americani
Cancan.ro
Cristian Boureanu a comis-o din nou! A condus o puștoaică acasă, iar la final s-a lăsat cu scandal
Prosport.ro
Mădălina Ghenea, apariție răvăşitoare. Fosta iubită a lui Dimitrov s-a pozat aproape goală: „Sunt fericită că trăiesc!”
Adevarul
Anomalie pe piața energetică. De ce produc prosumatorii cu fotovoltaice energie record abia după oprirea Reactorului 2
Mediafax
Armata Română modifică softurile sistemelor anti-dronă după valul de atacuri de la graniță. Miruță: Unele echipamente nu știu să vorbească între ele
Click
Fac provizii pentru iarnă! Șerban Copoț a copt 120 kg de vinete. Rețeta Annei Lesko de roșii marinate, secretul gustului unic
Digi24
A murit actrița Hayden Panettiere, celebră pentru rolurile din „Nashville” și „Heroes”. Avea 36 de ani
Cancan.ro
Tragedie înainte de nuntă! Nepotul lui Mircea Rednic, Marius Totolici, a murit în somn la doar 37 de ani
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Bianca Drăgușanu când a apărut prima dată la tv, la emisiunea „Din Dragoste”. Nu avea nicio operație estetică
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Simone Tempestini, aproape de PODIUMUL european la raliuri! Cum s-a descurcat românul în Raliul Cehiei?
Descopera.ro
De ce Carol al II-lea nu a putut salva România?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: – Facem dragoste de trei ori pe săptămână!
Descopera.ro
Ai probleme cu somnul într-un loc nou? De vină este „efectul primei nopți”