Prima pagină » Știri » Lupta Poliției Române cu infracționalitatea continuă: „Acesta este adevărul în scandalul momentului la Poliția Capitalei!”

Lupta Poliției Române cu infracționalitatea continuă: „Acesta este adevărul în scandalul momentului la Poliția Capitalei!”

Lupta Poliției Române cu infracționalitatea continuă: „Acesta este adevărul în scandalul momentului la Poliția Capitalei!”

Polițiștii, funcționari public cu statut înalt conform legii sunt percepuți, deseori, de opinia publică ca fiind refractari la fenomenul infracționalității. Patrula Online prezintă într-o postare pe Facebook prezintă cazul uni astfel de funcționar care se luptă nu doar cu infracționalitatea, cât și cu opinia publică.

„Cand un politist cu zeci de ani experienta in lupta cu infractionalitatea isi pierde timpul cu explicatii, dar o jurnalista „experta” nu pricepe nimic! Acesta este adevarul in scandalul momentului la Politia Capitalei:

„DIICOT și Radu Gavris”

1. E de notorietate faptul ca Radu Gavris a interzis SGIV sa mai lucreze cu Diicot. Una din explicatii ar fi cea oferita de dvs la punctul 7, a experimentat si el aceleasi frustrari, pentru ca si in cazul infractiunilor investigate de Diicot, si in cazul infractiunilor de omor, procurorul conduce ancheta, asa ca el decide cine are acces la diferite date din ancheta, in afara ofiterilor de politie judiciara delegati in cauza. Ce a facut SGIV? Cred ca ar trebui sa le faceti o vizita si sa ii intrebati direct. Tigarile alea violente erau traficate de clanul Vancica. Daca nu mai stiti cine e Vancica, va las un link: https://www.mediafax.ro/…/gruparea-sportivilor-platita-de-l…

2 Organizarea de jocuri ilegale de noroc, asta e cam de competenta sectiei conduse de pupilul lui Radu, eventual de SIC 6. Desigur, o putea lua si SGIV, sa incerce sa faca din rahat bici, avand in vedere faptul ca ei jucau doar noaptea, intr-un spatiu privat, deci nu puteai patrunde nici macar cu mandat de perchezitie.

3. Nu dubleaza nimeni BCCO, ei au linii de munca strict delimitate, daca ii scoti de pe genul ala de infractiuni, vorbesc singuri. Va poate confirma procurorul Gherman, care a facut Camatarii si Sportivii. Se lucreaza cu Diicot doar pentru ca asa poti lega tot grupul, altfel iti raman o gramada pe afara. Va dau si exemple de dosare lucrate de Diicot cu structuri de IC: https://youtu.be/KjKsmdFqmsU ca si editia ulterioara, facuta tot cu IC de la DGPMB,
https://stirileprotv.ro/…/caz-unic-in-istoria-diicot-cum-a-…

4. Nu stiu de unde ati inteles ca il acuza cineva pe Radu ca s-a dat cu infractorii. Radu a trait experienta de la punctul 7 si nu a putut concepe ca mai exista alta structura care isi poate permite sa faca asa ceva. Este un pic de inteles, el facand toata viata reactive policing, pe cand ceilalti fac proactive policing.
Camataria? Ia uitati aici ce presupune, la nivel de structura:http://ptbucuresti.mpublic.ro/anunturi/2013/06.09.2013.html Nu inteleg de ce aruncati cu noroi intr-o echipa fara sa megeti acolo sa vedeti care e situatia. De fapt, cam banuiesc de ce…daca vedeti cum stau lucrurile, atunci nu mai puteti scrie asa ceva, deci nu mai puteti servi scopului pentru care atacati SGIV”, scrie Patrula Online pe Facebook.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ministrul Transporturilor, despre greșeala din CV: ”Îmi place să cred că este strict un interes jurnalistic și nu o campanie împotriva mea”
Digi24
Orașul din România care ar putea avea primul tren suspendat. Tocmai s-au semnat studiile de prefezabilitate
Cancan.ro
Raportul toxicologic al lui Mario Berinde din Cenei e public. Ce au descoperit medicii legiști la analize. Detalii de ultimă oră din anchetă
Prosport.ro
FOTO. Renegatul lui Gigi Becali și-a părăsit soția și s-a cuplat cu ispita de la Insula Iubirii
Adevarul
Proiectul Artichoke: cum voia CIA să controleze comportamentul uman
Mediafax
Ilie Bolojan se întâlnește joi, la Bruxelles, cu Ursula von der Leyen. Agenda discuțiilor
Click
Mersul pe jos în stil japonez. Un antrenament de jumătate de oră care are de 10 ori mai multe beneficii decât 10.000 de pași pe zi
Digi24
Cum ar vota cetăţenii Republicii Moldova dacă s-ar organiza un referendum privind unirea cu România. Ce arată un nou sondaj
Cancan.ro
Nicușor Dan, EXECUTAT SILIT! Dovezile au fost publicate joi dimineața
Ce se întâmplă doctore
Cum a reușit Mihai Dedu să slăbească 36 de kilograme în mai puțin de un an! A ținut o dietă drastică: „Nu pot să mă laud că a fost simplu”
Ciao.ro
Cum au arătat Andreea Esca, Delia sau Andra când s-au căsătorit. Andreea Bănică a strălucit într-o rochie minusculă
Promotor.ro
China testează o baterie pe bază de apă cu o durată de viață de peste 300 de ani
Descopera.ro
Medicul gladiatorilor! Cine era omul care-i trata pe războinicii Romei?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. La coafor: – Vă iau pe la spate? Clienta...
Descopera.ro
Cartierele mai bogate au mai mulți copaci și, prin urmare, mai multă umbră vara, arată un nou studiu