Prima pagină » Știri » ACCIDENT DE MICROBUZ soldat cu șapte răniți. Șoferul a adormit la volan, iar autovehiculul s-a răsturnat

ACCIDENT DE MICROBUZ soldat cu șapte răniți. Șoferul a adormit la volan, iar autovehiculul s-a răsturnat

ACCIDENT DE MICROBUZ soldat cu șapte răniți. Șoferul a adormit la volan, iar autovehiculul s-a răsturnat
Șapte persoane au fost rănite, din care două sunt în stare gravă, în urma unui accident care a avut loc, vineri dimineață, în dreptul localității băcăuane Cleja, de pe drumul național DN2, după ce șoferul mașinii a adormit la volan, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Șapte persoane au fost rănite, din care două sunt în stare gravă, în urma unui accident care a avut loc, vineri dimineață, în dreptul localității băcăuane Cleja, de pe drumul național DN2, după ce șoferul mașinii a adormit la volan, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit informațiilor oferite de Inspectoratul de Poliție al Județului (IPJ) Bacău, microbuzul în care se aflau cele șapte persoane, cu vârste cuprinse între 22 și 46 de ani, s-a răsturnat în afara carosabilului după ce conducătorul auto, un bărbat de 39 de ani, din localitatea băcăuană Gârleni, a adormit la volan din cauza oboselii.

Imediat, la locul accidentului s-au deplasat cinci ambulanțe și un echipaj SMURD, care au acordat îngrijiri medicale celor șapte victime.

„Cu excepția conducătorului auto, celelalte șapte persoane care se aflau în microbuz au suferit diverse leziuni, două dintre victime fiind în stare gravă din cauza unor fracturi. După acordarea primelor îngriji medicale la fața locului, victimele accidentului au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Bacău. În ceea ce-l privește pe conducătorul auto, pe numele acestuia a fost întocmit dosar penal pentru comiterea infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, a declarat, vineri, pentru corespondentul MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, Narcisa Butnaru.

Toate cele șapte victime ale accidentului din Cleja erau angajate ale unei firme din județul Bacău și se deplasau cu microbuzul spre locul de muncă.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alexei Navalnîi a fost otrăvit. Acuzații grave aduse Rusiei de cinci state europene
Digi24
Militarii NATO, învinși de ucraineni. Un exercițiu a arătat cum o echipă mică de operatori de drone a câștigat în fața aliaților
Cancan.ro
Un nou caz Iorgulescu? În ce țară ar fi fugit Victoraș Micula după ce a fost condamnat la închisoare!
Prosport.ro
FOTO. Mihaela Buzărnescu, apariție rară în costum de baie
Adevarul
Fostă patinatoare, jefuită și ucisă brutal. A fost împușcată în propria mașină, la doar 28 de ani
Mediafax
Stubb: Imperialismul și expansiunea sunt înscrise în ADN-ul lui Putin și al Rusiei
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Cancan.ro
De ce a ars femeia din mașina cuprinsă de flăcări în București, iar bărbatul a scăpat. Cum s-a petrecut tragedia
Ce se întâmplă doctore
O mai știți pe Fata Morgana?! Cum arată acum după ce a învins cancerul de piele. Imagini senzuale cu bruneta
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
România, printre ultimele locuri din lume la adopția de mașini electrice
Descopera.ro
Balcanii și Marile Puteri. Ce se întâmpla aici în anii 1912–1913
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Neuroștiință și comportament social: De ce unii oameni par că nu simt niciodată jenă?