Prima pagină » Știri » ACCIDENT în Călărași: Șase persoane au ajuns la spital după ce două mașini s-au ciocnit

ACCIDENT în Călărași: Șase persoane au ajuns la spital după ce două mașini s-au ciocnit

ACCIDENT în Călărași: Șase persoane au ajuns la spital după ce două mașini s-au ciocnit
Șase persoane au ajuns la Spitalul Județean de Urgență din Călărași și o casă a fost avariată, după ce două autoturisme s-au ciocnit, pe o stradă din municipiul Călărași, din cauză că șoferul unuia dintre ele nu a acordat prirotate de trecere, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Șase persoane au ajuns la Spitalul Județean de Urgență din Călărași și o casă a fost avariată, după ce două autoturisme s-au ciocnit, pe o stradă din municipiul Călărași, din cauză că șoferul unuia dintre ele nu a acordat prirotate de trecere, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit reprezentanților IPJ Călărași, o femeie în vârstă de 46 de ani, șofer al unui autoturism Cielo, nu s-a asigurat la efectuarea virajului la stânga și a acroșat un Peugeot care venea din sens opus, în care erau conducătoarea auto, de 40 de ani, și patru pasageri, mașina ieșind de pe șosea și intrând în colțul unei locuințe.

În urma accidentului, ocupanții autoturismului care circula regulamentar au fost răniți și transportați cu ambulanțele la spital pentru investigații și acordarea de îngrijiri medicale, iar conducătoarea autoturismului Cielo, care a suferit un atac de panică, a ajuns și ea la unitatea medicală.

Proprietarul casei lovite se afla în camera de la stradă, singura locuibilă deoarece imobilul este în renovare, însă nu a fost rănit. În urma impactului, a fost dărâmat colțul casei la bază și s-au fisurat pereții și tavanul.

La ora transmiterii acestei știri, pacienții, care au suferit traumatisme și echimoze, unul având o fractură la o mână, urmează să părăsească Spitalul Județean de Urgență din Călărași, toți fiind în stare stabilă, în afara oricărui pericol.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Alertă epidemiologică în România: Primul deces din cauza virusului gripal din acest sezon la o femeie din Cluj
Digi24
Momentul în care s-a născut Iisus: chiar a fost o „noapte de vis”? Un reputat istoric descrie vremurile tulburi ale Mântuitorului
Cancan.ro
Ce pensie are Cornel Dinu. Câți bani încasează de la statul român, de fapt
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea le-a tăiat răsuflarea tuturor când a apărut așa la filmări
Adevarul
Poți câștiga 30.000 de euro în șase luni dacă accepți această slujbă pe o insulă pustie din Scoția. Ce sarcini are angajatul
Mediafax
Sudul țării, sub cod galben de ninsori în Ajunul Crăciunului. În ce zone se așteaptă un strat mai consistent de zăpadă
Click
Orașul care va avea primul tren suspendat din România
Digi24
Rusia respinge planul de pace în 20 de puncte al lui Zelenski și vine cu propriile propuneri. Ce vrea Moscova (Bloomberg)
Cancan.ro
Plutonierul major Mirel Tulitu a murit într-un accident rutier cumplit. 3 fetițe au rămas acum orfane de tată 😢
Ce se întâmplă doctore
Cum se menține în formă Ricky Martin, la 53 de ani! Zeul latino care sfidează timpul
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Brandul chinezesc ce depășește pragul de 1.000 de unități vândute în România, la câteva luni de la lansare
Descopera.ro
Misterul Triunghiului Bermudelor, posibil rezolvat! Ce au descoperit doi seismologi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Cele mai bogate familii din lume au devenit și mai bogate în anul 2025