Prima pagină » Știri » Constanța: Două femei au murit într-un incendiu care le-a cuprins casa

Constanța: Două femei au murit într-un incendiu care le-a cuprins casa

Constanța: Două femei au murit într-un incendiu care le-a cuprins casa
O bătrână în vârstă de 93 de ani și fiica acesteia de 67 de ani și-au pierdut viața, în noaptea de vineri spre sâmbătă, într-un incendiu care le-a mistuit casa din comuna constănțeană Limanu, ele fiind găsite carbonizate într-un dormitor după ce pompierii au reușit să stingă flăcările.

O bătrână în vârstă de 93 de ani și fiica acesteia de 67 de ani și-au pierdut viața, în noaptea de vineri spre sâmbătă, într-un incendiu care le-a mistuit casa din comuna constănțeană Limanu, ele fiind găsite carbonizate într-un dormitor după ce pompierii au reușit să stingă flăcările.

Pompierii Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea” al județului Constanța au fost solicitați să intevină, vineri seară, pentru a stinge un incendiu izbucnit la o casă din comuna Limanu. Militarii au ajuns la fața locului și au reușit să stingă flăcările după aproximativ două ore de intervenție.

Locuința a fost în mare parte mistuită de flăcări, iar în dormitor pompierii au găsit și trupurile carbonizate ale celor două femei care locuiau în casă, mamă și fiică, de 93 de ani, respectiv 67 de ani.

Reprezentanții ISU „Dobrogea” spun că incendiul a izbucnit de la o flacără deschisă, cel mai probabil de la o lumânare lăsată aprinsă, casa nefiind racordată la rețeaua de electricitate.

Cazul a fost preluat de polițiști, sub coordonarea unui procuror, dar oamenii legii spun că nu sunt suspiciuni cu privire la decesul celor două femei.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
NU renunța la cafea! Un studiu amplu schimbă tot ce știam până acum
Digi24
Rusia pregătește un atac asupra Poloniei, avertizează SUA. Soldații Moscovei ar putea traversa granița și pătrunde pe teritoriul NATO
Cancan.ro
Singura școală din București unde toți elevii au luat sub 5 la Evaluarea Națională 2026
Prosport.ro
Cea mai frumoasă antrenoare din România i-a înnebunit din nou pe fani: „Superbă”
Adevarul
Planul ascuns din spatele bătăliei pentru guvernare. Analist politic: „Nu e o luptă în sensul clasic”
Mediafax
ATENȚIE, dacă stai pe scaun peste 30 de minute! Ce au descoperit cercetătorii în 12 ani de studiu
Click
Prințesa Kate a surprins la Wimbledon! Accesoriul celebru la care a renunțat fără explicații
Digi24
Trei scenarii privind viitorul Guvern. În ce variantă ar putea fi propus Alexandru Nazare premier
Cancan.ro
DOLIU în lumea radioului! A murit Anne-Marie Ionescu
Ce se întâmplă doctore
Vierme de un metru în intestin și 38 de paraziți în creier. Povestea femeii care a aflat prea târziu ce a contractat în timpul unei vacanțe
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Peripețiile unui român care a plecat până în Thassos cu un vehicul electric de oraș
Descopera.ro
O structură mamut observată în spațiul cosmic sfidează tot ce știm!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
Ce înseamnă viața lângă un centru de date: „Oricum ar fi, suntem termanți”