Prima pagină » Știri » Constanța: Două persoane, la spital după ce o ambulanță aflată în misiune a fost lovită de o mașină

Constanța: Două persoane, la spital după ce o ambulanță aflată în misiune a fost lovită de o mașină

Constanța: Două persoane, la spital după ce o ambulanță aflată în misiune a fost lovită de o mașină
Două persoane au ajuns la spital, vineri dimineață, în urma unui accident produs între stațiunile Eforie Sud și Eforie Nord din județul Constanța, după ce o ambulanță aflată în misiune, care intervenea la alt accident, a fost lovită de un autoturism, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Două persoane au ajuns la spital, vineri dimineață, în urma unui accident produs între stațiunile Eforie Sud și Eforie Nord din județul Constanța, după ce o ambulanță aflată în misiune, care intervenea la alt accident, a fost lovită de un autoturism, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit polițiștilor de la Serviciul Rutier, ambulanța intervenea la un accident petrecut în Eforie Sud, după ce șoferul unui microbuz de marfă a pierdut controlul volanului din cauza carosabilului acoperit cu polei și a intrat într-un copac de pe marginea drumului, apoi s-a răsturnat.

În urma impactului, șoferul microbuzlui a fost rănit ușor.

Câteva minute mai târziu, în timp ce la fața locului au ajuns cadrele medicale de la Ambulanță pentru a-i acorda primul ajutor șoferului rănit, un autoturism, în care se aflau două femei, a lovit salvarea.

Atât șoferița cât și pasagera din dreapta ei au fost rănite ușor.

Toți cei trei răniți au fost transportați la spital pentru investigații medicale.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
The Guardian a dat „nota 4” filmului lui Cristian Mungiu
Digi24
Prima reacție a NATO după ce un avion F-16 românesc a doborât o dronă în spaţiul aerian al Estoniei
Cancan.ro
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Prosport.ro
FOTO. „Vreau să mori”. Mesajul pe care l-a primit campioana de la o „mamă cu trei copii”
Adevarul
Accident cumplit în Chitila: o basculantă a trecut pe roșu și a izbit violent un Logan. Șoferul mașinii, în stare critică la spital
Mediafax
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Click
Daniel Pavel, primele declarații după ce și-a înmormântat tatăl chiar în ziua finalei „Desafio: Aventura”: „Nu știi niciodată când cel de Sus taie firul!”
Digi24
Xi Jinping i-a spus lui Donald Trump că Vladimir Putin ar putea „regreta” invazia în Ucraina. Ce a spus liderul SUA despre CPI
Cancan.ro
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Ce se întâmplă doctore
Ce s-a ales de Marie Jeanne Ion, la 20 de ani de la răpirea din Irak! Cum arată azi jurnalista
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Pare incredibil, dar e adevărat: Un Opel Astra a fost înregistrat de radar cu 696 km/h! Șoferul, amendat cu 6.600 de euro
Descopera.ro
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Descopera.ro
Un studiu făcut în Sibiu ridică semne de întrebare: De ce refuză elevii iaurtul și cornul?