Prima pagină » Știri » Criminala Carmen Bejan a născut la Spitalul Universitar de Urgență București. Copilul a murit la naștere

Criminala Carmen Bejan a născut la Spitalul Universitar de Urgență București. Copilul a murit la naștere

Criminala Carmen Bejan a născut la Spitalul Universitar de Urgență București. Copilul a murit la naștere
Fosta studentă la Medicină Carmen Bejan, condamnată pentru participarea la uciderea și tranșarea unui bărbat, a născut la Spitalul Universitar de Urgență București, însă copilul a murit la naștere, din cauza unor malformații, au declarat, miercuri, surse medicale.

Fosta studentă la Medicină Carmen Bejan, condamnată pentru participarea la uciderea și tranșarea unui bărbat, a născut la Spitalul Universitar de Urgență București, însă copilul a murit la naștere, din cauza unor malformații, au declarat, miercuri, surse medicale.

Potrivit surselor citate, Carmen Bejan a fost adusă la Spitalul Universitar de Urgență București marți noapte. Ea a născut la scurt timp după ce a fost adusă la spital, însă copilul a decedat din cauza unor malformații.

Carmen Bejan s-a căsătorit, în 11 aprilie, în Penitenciarul Arad, cu fostul deținut Claudiu Șatran, tatăl copilului.

În 9 aprilie, instanța respinsese definitiv solicitarea acesteia de a naște în libertate și de a-și îngriji copilul pe o perioadă de un an.

Potrivit unor surse din Penitenciarul de Maximă Siguranță Arad, Carmen Bejan a avut două întâlniri intime cu un alt deținut, Claudiu Șatran, care avea o condamnare pentru trafic de droguri. Sursele afirmau că relația dintre cei doi ar fi pornit la insistențele bărbatului, în vârstă de 35 de ani, care i-ar fi trimis fostei studente la Medicină mai multe scrisori. Într-una dintre scrisori, deținutul i-ar fi propus tinerei să rămână însărcinată cu el, pentru că astfel ar putea obține o întrerupere a pedepsei pentru a naște în libertate. Carmen Bejan ar fi acceptat în cele din urmă și a solicitat conducerii penitenciarului dreptul la întâlniri intime, prima consumându-se în luna august 2011, când ar fi rămas gravidă.

Tatăl copilului, Claudiu Șatran, a fost eliberat condiționat, în 27 martie, după ce instanța Judecătoriei Arad a decis că acesta a îndeplinit toate condițiile legale. El a executat aproximativ zece ani din pedeapsa de 15 ani de detenție pentru trafic internațional de droguri și consum de droguri.

Atunci, Claudiu Șatran declara că se va căsători cu Carmen Bejan și că va crește el copilul care se va naște, fiind vorba de o fetiță pe care cuplul o va numi Alisa Carmen.

În vara anului 2009, cadavrul tranșat al unui bărbat a fost găsit într-o mașină aflată în fața unui cămin studențesc din Timișoara. Sergiu Florea și Carmen Bejan, pe atunci în vârstă de 20 de ani, și studenți la Universitatea de Medicină din Timișoara, au fost arestați în 2 august 2009.

Sergiu Florea și Carmen Bejan au fost trimiși în judecată, în luna noiembrie 2009, pentru omor deosebit de grav și profanare de morminte, ultima încadrare făcând referire la faptul că cei doi l-au tranșat pe bărbatul pe care l-au ucis.

În iunie 2011, instanța supremă i-a condamnat definitiv pe Carmen Bejan și Sergiu Florea la 20 de ani de închisoare cu executare.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Gripă: Două noi decese, înregistrate în România
Digi24
Scandal uriaș la Hollywood: Will Smith, acuzat de „comportament prădător” și „grooming” de un violonist din turneul său
Cancan.ro
Loredana Groza, îngenuncheată de durere la înmormântarea tatălui. Momentul în care artista a cedat lângă sicriu
Prosport.ro
Nepotul lui Țiriac, devastat! Se cunoștea cu prima victimă a incendiului din Elveția
Adevarul
Apelul care ridică semne de întrebare după moartea fiicei lui Tommy Lee Jones. Tânăra ar fi prezentat „modificări de culoare”
Mediafax
Avalanșă de mari dimensiuni în Munții Făgăraș, declanșată accidental de doi schiori
Click
Anunțul momentului pentru românii care stau la casă! Singura construcție din curte pentru care nu mai iei amendă de până la 100.000 de lei
Digi24
Vladimir Putin i-a trimis lui Donald Trump „dovezile” că Volodimir Zelenski a vrut să-l asasineze
Cancan.ro
Cum au apărut Loredana Groza și fratele ei la înmormântarea tatălui lor. Ținuta atipică aleasă de artistă
Ce se întâmplă doctore
Cum a ajuns să arate acum Daniela Gyorfi din cauza intervențiilor estetice! Fanii s-au șocat când au văzut-o
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Cea mai scumpă Dacia Bigster. Transformare radicală pentru cel mai nou SUV din gama Dacia
Descopera.ro
Leacuri de mahmureală: Cum faci să elimini alcoolul repede?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Oamenii de știință au dezvoltat o nouă metodă de a „asculta” limbajul ascuns al creierului