Prima pagină » Știri » Criminalul de la Arad a recunoscut că a ucis-o pe fetița de patru ani. Motivul pentru care a recurs la acest gest este halucinant

Criminalul de la Arad a recunoscut că a ucis-o pe fetița de patru ani. Motivul pentru care a recurs la acest gest este halucinant

Criminalul de la Arad a recunoscut că a ucis-o pe fetița de patru ani. Motivul pentru care a recurs la acest gest este halucinant

Autorul crimei de la Arad este tatăl vitreg al fetiței. Bărbatul a recunoscut fapta, iar motivul pentru care a recus la acest gest este de-a dreptul șocant.

Tânărul de 23 de ani a declarat că a ucis-o pe fetiță în timp ce mama se afla la maternitate, unde tocmai născuse cel de-al treilea copil, relatează Antena3.

Individul a declarat în fața procurorilor că era agasat de faptul că trebuie să se ocupe singur de cei doi copii.

Criminalul a mai spus în fața procurorilor că fetița era agitată și avea tot timpul chef de joacă, fapt care l-a enervat. Într-un moment de furie, acesta a dat-o cu capul de perete.

Când a văzut că fetița nu mai respira, bărbatul a încercat să o resusciteze. A dezbrăcat-o și a spălat-o. Ulterior, pentru că a văzut că tot nu își revine, a băgat-o într-o valiză și a dus-o cu un taxi într-o zonă pe care o cunoștea foarte bine.

Acolo, a turnat două sticle de acetonă pe ea și a incendiat-o, după care a plecat cu un alt taxi spre casă.

Tatăl vitreg  al fetiței care a fost ucisă la Arad a fost reținut în urmă cu câteva ore

Potrivit unor informații din cadrul anchetei, tânărul de 23 de ani declarase în cadrul audierilor că sâmbătă a vrut să le facă baie celor doi copii (fetiței de 4 ani și fratelui acesteia în vârstă de 3 ani) iar la un moment dat, copila a alunecat în baie, s-a lovit la cap și a murit.

El a mai declarat că a pus trupul neînsuflețit al micuței într-un geamantan, a comandat un taxi și a aruncat cadavrul pe terenul din cartierul Bujac, dar că nu l-a incendiat.

În tot acest timp, mama fetișei se afla la spital, unde se pregătea să nască al treilea copil.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Volodimir Zelenski, îmbrăcat în costum, a ajuns la Mar-a-Lago și a fost întâmpinat de Donald Trump
Digi24
Ceasuri Rolex, lingouri de aur și o diplomație „decimată din interior”. Cum funcționează politica externă a Americii în era Trump 2.0
Cancan.ro
Cât costă rochia purtată de Mirabela Grădinaru la Digi24. De ce a atras atenția tuturor
Prosport.ro
Gigi Becali a pierdut o avere dintr-un foc, dar nu-i pasă: „Am dat 14.000.000 de euro din banii mei”
Adevarul
Șoferii de mașini hibride, de trei ori mai expuși riscului de deces decât cei cu mașini pe benzină. Care este motivul
Mediafax
CCR nu a dat decizia pe pensiile magistraților din cauza lipsei cvorumului. Decizia s-ar putea lua luni
Click
Horoscop săptămâna 26 decembrie - 1 ianuarie. Succes total la final de an pentru Scorpioni, schimbare majoră pentru Vărsători
Digi24
Fostul preşedinte al Curţii, Augustin Zegrean, despre actuala decizie a CCR: „Duminica nu se judecă nicăieri în lume”
Cancan.ro
Alex Bodi continuă scandalul aprins cu Ramona Olaru! Musculosul nu se lasă: 'O să aduc eu amintiri de la Agronomie când
Ce se întâmplă doctore
Mihai Voropchievici avertizează: Această zodie este vizată de o forță malefică, pe final de 2025
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Nemții au desenat viitoarea Dacia C-Neo. Viziunea unui tuner axat pe modelele mărcii
Descopera.ro
De ce, indiferent cât ai mâncat, mai ai loc și pentru desert?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – M-a pus dracu' să-mi iau păpușă gonflabilă inteligentă!
Descopera.ro
Mitul copilului singur la părinți: De ce prejudecățile despre egoism sunt false?