Prima pagină » Știri » Doi hoți prinși la furat într-un mall din București au amenințat agenții de pază cu un cuțit

Doi hoți prinși la furat într-un mall din București au amenințat agenții de pază cu un cuțit

Andrei Dumitrescu
Doi hoți prinși la furat într-un mall din București au amenințat agenții de pază cu un cuțit
Doi bărbați au fost arestați preventiv după ce, duminică, i-au amenințat cu un cuțit pe agenții de pază ai unui magazin dintr-un mall bucureștean, după ce au fost prinși în timp ce furau haine, informează Poliția Capitalei.

„La data de 16 februarie a.c., în jurul orei 19.25, Poliția Capitalei a fost sesizată cu privire la faptul că agenții de pază ai unui magazin, situat în zona comercială Băneasa, au reținut două persoane care, după ce ar fi sustras mai multe bunuri, au încercat să-și asigure scăparea prin amenințarea cu acte de violență”, se arată într-un comunicat emis de Poliția Capitalei.

Conform sursei citate, polițiștii Secției 2 au stabilit că, după ce agenții de pază i-au surprins pe cei doi bărbați, în vârstă de 30, respectiv 32 de ani, unul dintre ei a apucat un cuțit aflat pe o masă din incinta magazinului și a încercat să-i intimideze cu el pe angajații magazinului.

Aceștia au fost însă imobilizați de către polițiștii ajunși la fața locului care i-au transportat la secție pentru audieri.

Cei doi au fost acuzați de tâlhărie și prezentați magistraților Judecătoriei Sectorului 1, care au decis arestarea lor pentru 29 de zile.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
„Toți partenerii urmăresc atent ce se întâmplă în România”. Nazare lansează un avertisment privind stabilitatea politică
Digi24
Momentul Mythos și cei cinci zei ai inteligenței artificiale: de ce noul model AI a devenit prea periculos pentru a fi lansat pe piață
Cancan.ro
Ce le spunea Codruța Filip colegilor de la Desafio despre Valentin Sanfira, înainte de divorț. S-a aflat TOT!
Prosport.ro
Un turist care s-a cazat de mai multe ori la hotelul Simonei Halep a lăsat un mesaj pentru personal: „Ne simțim întotdeauna așa”
Adevarul
Povestea arhitectului care a construit Teatrul Național și Hotelul Intercontinental și i-a spus „nu“ lui Ceaușescu
Mediafax
Atenție, șoferi! Țara aleasă de mii de români pentru vacanță impune reguli stricte pentru trusa de prim ajutor
Click
Reacția Oanei Pellea după afișul cu Nea Marin de la terasa Obor: „Ce țară e asta?”. Ce i-a răspuns managerul localului
Digi24
Atuul pe care Rusia l-a recâștigat în relația cu China: Cum l-a ajutat războiul din Iran pe Putin să nu devină vasalul lui Xi Jinping
Cancan.ro
O nouă zi liberă pentru români! Odată adoptată, va deveni a 18-a zi nelucrătoare
Ce se întâmplă doctore
Tabel exclusiv pentru bărbați | Pe ce dată ieși la pensie, în funcție de vârsta ta actuală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Cum a reușit o chelnăriță din SUA să cumpere în 8 zile 7 mașini de lux și 3 motociclete cu o simplă declarație
Descopera.ro
În ce anotimp sunt bărbații cei mai fertili?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion către Măria: - – Ce ai fată de stai dezbrăcată?
Descopera.ro
O lege fără precedent permite condamnarea copiilor de 12 ani la închisoare pe viață