Prima pagină » Știri » Fiul lui Marian Ionescu, Carmin, prins drogat la volan. Precizările Poliției Rutiere, despre cazul băiatului liderului trupei „Direcția 5”

Fiul lui Marian Ionescu, Carmin, prins drogat la volan. Precizările Poliției Rutiere, despre cazul băiatului liderului trupei „Direcția 5”

Fiul lui Marian Ionescu, Carmin, prins drogat la volan. Precizările Poliției Rutiere, despre cazul băiatului liderului trupei „Direcția 5”

Carmin Mihai Ionescu, fiul lui Marian Ionescu, liderul trupei „Direcția 5”, a fost prins drogat la volan, în dimineața zilei de duminică, 9 august, în jurul orei 00:51, potrivit unui comunicat al Brigăzii de Poliție Rutieră a Capitalei.

Acesta a fost oprit în trafic, pentru un control de rutină, în zona Piața Presei Libere, fiind verificat cu aparatul Drug Test care a indicat o valoare pozitivă pentru consum de cocaină. În acest caz s-a întocmit dosar penal.

Numele lui Carmin Ionescu a apărut în dosarul „Stupefiante pentru VIP-uri”

Carmin Ionescu a apărut în mai multe scandaluri legate de jocurile de noroc și bani luați cu împrumut, dar și droguri, totul culminând cu apariția numelui său în dosarul „stupefiante pentru VIP-uri”, în 2018, potrivit Libertatea.

Atunci, mai multe vedete importante au fost audiate de procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) într-un dosar de trafic și consum de droguri de mare risc.

Printre cei care au stat față în față cu oamenii legii și au dat declarații se numărau Răzvan Ciobanu, Carmin Ionescu, Elis Armeanca, dar și prezentatorul Oreste Teodorescu. Carmin Mihai nu a fost acuzat de nicio faptă, în acest dosar.

Carmin Mihai Ionescu, fiul lui Marian Ionescu (FOTO din 2018: Cancan)

În 2012, Marian Ionescu a fost implicat într-un accident rutier în Pipera

Marian Ionescu a fost implicat, în anul 2012, într-un accident de circulație. Chitaristul se întorcea de la un concert al trupei, organizat la Sala Palatului, și se îndrepta spre locuința sa din Pipera, când a avut loc evenimentul rutier.

Liderul formației Direcția 5 se afla pe motocicletă, când a fost lovit de o mașină. Șoferul voia să parcheze și nu i-a acordat prioritate artistului.

Marian Ionescu a devenit tătic a doua oară, în urmă cu patru ani

Carmin este băiatul lui Marian Ionescu dintr-o căsnicie anterioară, dar componentul formației Direcția 5 și soția sa, Octavia Geamănu, au devenit părinți, în 2016. Cei doi au tot un băiat, pe Andrei, care s-a născut în luna noiembrie.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Ședință a coaliției de guvernare în urma tensiunilor generate de recesiunea tehnică
Digi24
Barack Obama explică afirmațiile despre extratereștri și Area 51, după valul de reacții pe rețelele sociale
Cancan.ro
Ex-soția vedetei Antena 1 s-a combinat cu multimilionarul Cosmopolis. De Sfântul Valentin, a scos-o la o înghețată
Prosport.ro
FOTO. Transformarea Larisei Iordache. Cum arată după ce a născut
Adevarul
Nicușor Dan, absent de la München, în timp ce Maia Sandu a avut întâlniri cu greutate. Capcana marginalizării
Mediafax
Rubio se întâlnește cu Orbán la Budapesta, în contextul în care SUA și Ungaria urmează să semneze un acord nuclear civil
Click
Bancnota de 2.000 de lei cu eclipsa totală de Soare din 1999 a devenit o adevărată comoară. Cu cât se vinde în 2026
Digi24
Poveste de film: A vândut tot ce avea în SUA și s-a mutat în România, după ce iubita lui a fost deportată. „I-a luat 10 zile”
Cancan.ro
Primele imagini cu ucigașul lui Gheorghe Chindriș. Tânărul de 26 de ani a fost capturat de forțele speciale SIAS
Ce se întâmplă doctore
Abia dacă o mai recunoști! Cum arată în prezent Alina Vidican, fosta soție a lui Cristi Borcea. Operațiile estetice au schimbat-o complet
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Nu trafica doar persoane: Jeffrey Epstein a încercat, fără succes, să aducă două mașini rare în SUA
Descopera.ro
Singurul animal care nu moare de bătrânețe!
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. O femeie goală pușcă primește în casă curierul. Îl duce în dormitor şi...
Descopera.ro
Bătaie pe Facebook între părinți și profesori: Se interzic stilourile cu ștergere în școli? (P)