Prima pagină » Știri » INCENDIU. Un TIR a fost cuprins de flăcări pe Autostrada Soarelui, după ce s-a ciocnit cu un alt camion. Traficul a fost restricționat

INCENDIU. Un TIR a fost cuprins de flăcări pe Autostrada Soarelui, după ce s-a ciocnit cu un alt camion. Traficul a fost restricționat

Două TIR-uri s-au cicnit pe Autostrada București-Constanța, iar unul dintre ele a luat foc.  Traficul în zonă a fost blocat și s-a format o coadă de 5 kilometri pe drumul spre Constanța. 

Un TIR încărcat cu apă și sucuri a ars în totalitate pe Autsotrada Soarelui. La fața locului au intervenit pompierii și din fericre nimeni nu a fost rănit.

Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române, accidentul a avut loc pe Autostrada Soarelui, la kilometrul 26, localitatea Brănești, județul Ilfov, pe sensul către litoral.

Două TIR-uri s-au ciocnit, iar în urma impactului a izbucnit un incendiu la una dintre mașini, care a rămas imobilizată pe a doua bandă.

Accidentul nu s-a soldat cu persoane rănite, însă circulația este oprită pe sensul către Constanța pentru a permite intervenția autospecialelor.

Potrivit polițiștilor, traficul va fi deviat în scurt timp pe la nodul rutier de la kilometrul 15.

Ziua și incendiul auto

Pe 24 iunie. Trei autobuze au fost mistruite de flăcări în municipiul Tâtgoviște, județul Dâmbovița. Din fericire, nu au existat victime.

Martorii au declarat că focul s-a extins de la unul dintre autobuze la celelate două. Pompierii au primit alarma de incendiu noaptea trecută în jurul rei 01:00.

Pe 23 iunie. Un autoturism a luat foc pe șosea, în localitatea Dobrosloveni, județul Olt. Autoritățile au intervenit pentru stingerea incendiului. Din fericire, șoferul și pasagerul care se aflau în mașină au reușit să se autoevacueze.  „Pompierii Detașamentului Caracal, cu o autospecială de stingere și un echipaj SMURD, au intervenit pe Drumul National 64, în localitatea Dobrosloveni, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism. În momentul izbucnirii incendiului, autoturismul se afla în mers, iar în acesta se aflau șoferul și un pasager. Cele două persoane au reușit să iasă din autoturism în faza de dezvoltare a incendiului și nu au suferit răni sau traumatisme. La sosirea echipajelor, autoturismul ardea generalizat”, au anunțat autpritățile

Pe 22 iunie. Un autocar cu 46 de persoane la bord, care mergea spre Arad, a luat foc pe DN 1, în zona localității Azuga, din Prahova. Pompierii au intervenit pentru a stinge incendiul. Nu s-au înregistrat victime.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Deputat PNL: Orice tentativă de schimbare a guvernului echivalează cu sabotarea unui obiectiv de țară
Digi24
Măsuri disperate în Iran înaintea unei posibile invazii terestre. Teheranul a început recrutarea copiilor
Cancan.ro
Codruța Filip, dezvăluirile MOMENTULUI după divorțul de Valentin Sanfira: 'Am aflat mai mult decât pot să duc”
Prosport.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct azi! A fost dus cu targa la ATI
Adevarul
Afacerea de succes a unui elev de 17 ani: cumpără depozite cu 100 de dolari și vinde „comori” pe eBay de mii de euro
Mediafax
Criza care seamănă cu pandemia: zboruri anulate, combustibil scump și niciun calendar pentru redresare
Click
Destinația din Europa unde 300 de euro ajung pentru două săptămâni de vacanță. Povestea unei turiste care nu credea că poate fi atât de ieftin: „Am trăit ca o regină”
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Cum arată cel mai luxos tren din lume Cât au plătit doi români pentru aventura din Orient Express
Ce se întâmplă doctore
Cum arăta Oana Zăvoranu în anii 2000, înainte de operațiile estetice! Imagini rare cu bruneta când era complet naturală
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Dacă ai un far funcțional, dar celălalt este ars, te amendează poliția? Ce spune Codul Rutier în 2026
Descopera.ro
De ce câmpul magnetic al planetei Saturn este deformat?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ion îsi sună mama în noaptea nunții: – Mamăăă!
Descopera.ro
Karma: ce înseamnă cu adevărat, de unde vine și dacă „totul se întoarce” cu adevărat