Prima pagină » Cultură » Mick Jagger afirmă că cei opt copii ai săi nu au nevoie de 500 de milioane de dolari pentru a trăi bine. Sugerează că şi-ar putea DONA averea

Mick Jagger afirmă că cei opt copii ai săi nu au nevoie de 500 de milioane de dolari pentru a trăi bine. Sugerează că şi-ar putea DONA averea

Otilia Serescu
Mick Jagger afirmă că cei opt copii ai săi nu au nevoie de 500 de milioane de dolari pentru a trăi bine. Sugerează că şi-ar putea DONA averea

Mick Jagger susține că cei opt copii ai lui – care au vârste cuprinse între şase şi 52 de ani – nu au nevoie de 500 de milioane de dolari ca să trăiască bine. Artistul sugerează că într-o zi şi-ar putea dona averea unor organizaţii de caritate.

Mick Jagger a afirmat într-un interviu publicat recent de Wall Street Journal că cei opt copii ai săi nu au nevoie de 500 de milioane de dolari pentru a trăi bine, sugerând că şi-ar putea dona averea.

Într-un interviu publicat recent de Wall Street Journal, rockerul a discutat despre afacerile Rolling Stones, în timp ce trupa se pregăteşte să lanseze primul album cu material original după 18 ani.

Jagger spune că, deşi nu îi place să se ocupe de ceea ce înseamnă business în industria muzicală, este necesar, relatează CNN, conform News.ro.

Jagger a sugerat că într-o zi şi-ar putea dona averea unor organizaţii de caritate

The Stones au făcut milioane de turnee de-a lungul anilor. Când a fost întrebat dacă există planuri de a-şi vinde catalogul muzical de după 1971 pentru a câştiga şi mai mulţi bani, Jagger a spus că nu.

Rockerul a adăugat că copiii săi „nu au nevoie de 500 de milioane de dolari pentru a trăi bine” şi a sugerat că într-o zi şi-ar putea dona averea unor organizaţii de caritate, potrivit publicaţiei.

Cei opt copii ai lui Jagger, Karis, Jade, Elizabeth, James, Georgia May, Lucas, Gabriel şi Deveraux, au vârste cuprinse între şase şi 52 de ani.

Artistul în vârstă de 80 de ani a spus că este, de asemenea, conştient de faptul că banii se mai pot face.

„Poţi avea o afacere postumă acum, nu-i aşa?” a comentat el, adăugând: „Poţi avea un turneu postum”.

Vă recomandăm să citiți și:

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Stolojan: Nu avem nici o altă șansă decât să mergem înainte cu premierul Bolojan
Digi24
Albania este în stare alertă după un avertisment al SUA privind posibile amenințări legate de Iran
Cancan.ro
Localitatea din România în care poți cumpăra o casă cu doar 4600 de euro. Terenul este uriaș
Prosport.ro
Mircea Lucescu a făcut infarct azi! A fost dus cu targa la ATI
Adevarul
Afacerea de succes a unui elev de 17 ani: cumpără depozite cu 100 de dolari și vinde „comori” pe eBay de mii de euro
Mediafax
Criza care seamănă cu pandemia: zboruri anulate, combustibil scump și niciun calendar pentru redresare
Click
Insula ascunsă din Grecia care cucerește turiștii cu peisaje de vis și mâncare ieftină
Digi24
„Alegeri inechitabile în Ungaria.” De ce e Viktor Orban atât de greu de învins
Cancan.ro
Câți lei a plătit Alex din București pentru un singur ardei, în Auchan Vitan: „Eu m-am blocat un pic, recunosc”
Ce se întâmplă doctore
Ce mai face Alina Plugaru și din ce își câștigă acum banii. Actrița s-a retras din viața publică și și-a schimbat complet viața: „Nu mă mai interesează”
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Criză în apărare: dronele israeliene de 400 mil. euro nu mai ajung, Miruță vrea rezilierea
Descopera.ro
Dovedit științific! Cei care fumează au creierul mai mic
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. Ahmed: – La mine în țară poți să ai 4 neveste!
Descopera.ro
Încă un pas spre un viitor sustenabil: cercetătorii lucrează la bateriile din coji de semințe de floarea-soarelui