Prima pagină » Știri » O treime dintre fanii Radiohead nu au plătit nimic pentru noul album al trupei

O treime dintre fanii Radiohead nu au plătit nimic pentru noul album al trupei

O treime dintre persoanele care și-au rezervat cel mai recent album al trupei Radiohead, disponibil de miercuri în exclusivitate pe internet, au ales să nu plătească nimic pentru descărcare, informează cotidianul The Times, transmite AFP.

O treime dintre persoanele care și-au rezervat cel mai recent album al trupei Radiohead, disponibil de miercuri în exclusivitate pe internet, au ales să nu plătească nimic pentru descărcare, informează cotidianul The Times, transmite AFP.

Pe 1 octombrie, membrii grupului de rock britanic Radiohead au anunțat că noul lor album, "In Rainbows", lansat pe 10 octombrie, va putea fi achiziționat exclusiv de pe internet la un preț stabilit de fiecare cumpărător. Un sondaj online realizat de Record of the day, la care au participat aproape 3.000 de persoane care au descărcat albumul, a scos la iveală faptul că o treime dintre cumpărători nu au plătit nimic pentru acesta.

Făcând clic pe numele albumului, cumpărătorul este direcționat în câteva secunde pe un site consacrat celui de-al șaptelea album al trupei Radiohead -www.inrainbows.com- unde poate să se înscrie pentru a descărca cele zece melodii disponibile.

În ceea ce privește prețul, "faci cum vrei", indică site-ul de internet. Cumpărătorul poate introduce o sumă cuprinsă între 0 și 99 de lire sterline (143 de euro).

Grupul nu a oferit deocamdată nici un fel de informații despre numărul de descărcări și suma totală încasată.

Mai multe știri pe www.mediafax.ro

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Tradiții, obiceiuri și superstiții de Anul Nou: Ce să faci de Revelion și ce să eviți ca să ai noroc tot anul
Digi24
Rusia oferă primele detalii despre presupusul atac ucrainean asupra reşedinţei lui Putin. Cum descrie Moscova evenimentele
Cancan.ro
Prima imagine cu Dan Petrescu după chimioterapie: boala l-a topit pe picioare. E de nerecunoscut
Prosport.ro
Ioan Andone i-a primit pe Cătălin Măruță şi pe Andra în Spania, în casa lui de milioane de euro: „Sunt un om bogat”
Adevarul
Capcana celui mai amplu experiment demografic: cum a modelat China o generație care nu mai vrea copii
Mediafax
Ianuarie 2026: marile sărbători din calendarul ortodox
Click
Lumea filmului, în doliu. A murit îndrăgitul actor care a jucat în cel mai bun serial din toate timpurile
Digi24
Vladimir Putin a transmis rușilor cel mai scurt mesaj de Anul Nou de la începutul războiului. Ce le-a spus dictatorul
Cancan.ro
Plan malefic și fără milă! Cum a pus mâna pe bani în doar câteva zile, femeia din Sibiu care și-a ucis mama
Ce se întâmplă doctore
Cum arată acum Cristina Spătar! Imagini incendiare cu regina muzicii R&B! Așa se menține în formă artista
Ciao.ro
Wow sau Bau? Cât de mult le-au schimbat operaţiile estetice pe vedetele din România
Promotor.ro
Un român va participa la Raliul Dakar 2026. În ce categorie se va înscrie acesta?
Descopera.ro
Galerie foto de excepție cu Brigitte Bardot
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: – Ai văzut, dragă, azi-noapte am făcut dragoste 63 de minute!
Descopera.ro
Mai puțin de 50 de astfel de plante există pe Pământ. Cât de aproape sunt de a dispărea complet?