Prima pagină » Știri » Percheziții la firme și la locuințele unor persoane suspectate de evaziune de 6,5 milioane de lei

Percheziții la firme și la locuințele unor persoane suspectate de evaziune de 6,5 milioane de lei

Percheziții la firme și la locuințele unor persoane suspectate de evaziune de 6,5 milioane de lei
Polițiștii fac, luni, 15 percheziții în municipiul Oradea, la firme și la locuințele unor persoane suspectate de evaziune fiscală de peste 6,5 milioane de lei, în domeniul achizițiilor intracomunitare de produse alimentare.

Polițiștii fac, luni, 15 percheziții în municipiul Oradea, la firme și la locuințele unor persoane suspectate de evaziune fiscală de peste 6,5 milioane de lei, în domeniul achizițiilor intracomunitare de produse alimentare.

La finalul perchezițiilor, suspecții vor fi duși pentru audieri la sediul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor.

Poliția Română a precizat într-un comunicat de presă că, în acest caz, mai multe persoane care au făcut achiziții intracomunitare de produse alimentare sunt suspectate de evaziune fiscală, prin care au produs un prejudiciu bugetul de stat de peste 6,5 milioane de lei.

Perchezițiile sunt făcute de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor și Serviciului de Acțiuni Speciale din Poliția Bihor, sub coordonarea Parchetului Tribunalului Bihor. Acțiunea a fost desfășurată cu suportul tehnic și informativ al specialiștilor SRI.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Fostul șef ANPC a luat „țeapă” cu biletul la concertul Metallica
Digi24
Traian Băsescu: „Ce avem acum e rezultatul organizării ticăloase a alegerilor. N-au dat nicio şansă românilor să înţeleagă ce votează”
Cancan.ro
Pe ce dată s-au despărțit Cabral și Andreea Ibacka, de fapt! Lumea habar nu avea
Prosport.ro
FOTO. „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”. S-a căsătorit cu Eugenia și a spus-o fără ocolișuri
Adevarul
Cea mai nefericită combinație pentru România: recesiune plus inflație de 10,7%. Cine a băgat țara în criză
Mediafax
Traian Băsescu crede că Bolojan va candida la Președinția României
Click
Românii au ales cel mai frumos oraș din țară: „Are problemele lui, dar la capitolul frumusețe nu se compară”
Digi24
Eroul lui Alex. Mărturia lui Mihail Soare, salvatorul care l-a zărit pe copil cu coada ochiului, din elicopter: Nici nu putea să plângă
Cancan.ro
‼️ANUNȚUL făcut de medici despre starea de sănătate a lui Alexandru, băiețelul de 5 ani dispărut în Sibiu
Ce se întâmplă doctore
Cabral și Andreea Ibacka divorțează. Prima reacție a prezentatorului de la PRO TV
Ciao.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Promotor.ro
Astra Arad va produce vagoane de tren cu destinație specială pentru NATO. La ce vor fi folosite
Descopera.ro
Ce s-ar întâmpla dacă rotația Pământului s-ar schimba?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BULĂ: - Vreau să fac schimbul de ulei. Mecanicul: - Ce maşină e?
Descopera.ro
Telescopul Webb a descoperit două găuri negre care cresc mult mai rapid decât galaxiile lor