Prima pagină » Știri » Ponta speră ca dosarul „Valiza” să nu intre în dezbaterea UEFA, iar Steaua să rămână în Liga 1

Ponta speră ca dosarul „Valiza” să nu intre în dezbaterea UEFA, iar Steaua să rămână în Liga 1

Ponta speră ca dosarul
Premierul Victor Ponta speră ca dosarul "Valiza" să nu intre în dezbaterea UEFA, iat Steaua să rămână în prima ligă internă fotbalistică, considerând că această echipă este un fenomen social.

Premierul Victor Ponta speră ca dosarul „Valiza” să nu intre în dezbaterea UEFA, iat Steaua să rămână în prima ligă internă fotbalistică, considerând că această echipă este un fenomen social.

Sper să nu ajungă nicio valiză pe masa UEFA. Înțeleg că s-au confiscat banii, sunt bineveniți la buget, însă nu doar ca stelist – eu sunt stelist de foarte mulți ani, înainte ca Becali să fie stelist – , dar ca român evident că îmi doresc ca Steaua să rămână în Divizia A. Nu vreau să se supere niciun alt suporter al altei echipe, totuși Steaua e un fenomen social. La câte necazuri avem acum, daca se ia și această plăcere ar fi foarte rău”, a spus Ponta la RTV.

El nu a comentat la remarca moderatorului potrivit căruia nu are ce suporter al altei echipe să se supere, deoarece Rapid a fost retrogradată, iar Craiova este desființată.

Finanțatorul Stelei, Gigi Becali, a fost condamnat, marți, la trei ani de închisoare cu executare în dosarul „Valiza”, decizia dispusă de Completul de cinci judecători al instanței supreme fiind definitivă. Becali a primit două pedepse de câte trei ani pentru dare de mită și una de un an pentru fals. Fiind vorba de un caz de corupție în fotbal, UEFA ar putea dicta sancțiuni împotriva echipei Steaua, care riscă să fie exclusă din Liga Campionilor.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Recomandarea video

Citește și

Mediafax
Greșelile care îți GOLESC portofelul la supermarket. Cum să cheltuiești MAI PUȚIN la cumpărături
Digi24
Cât de mulțumit a fost ministrul Radu Miruță de răspunsul Ucrainei privind drona explodată la Constanța. „Este absolut legitim”
Cancan.ro
A murit Eugen Olariu! Avea doar 49 de ani
Prosport.ro
Imagini unice: Gigi Becali, în șlapi, discută cu preoții cărora le-a dat un Bentley de peste 300.000 de euro. EXCLUSIV
Adevarul
Durerea părinților adolescentei care a cerut să fie eutanasiată la 16 ani: „Se simțea într-o gaură neagră”
Mediafax
GAFĂ diplomatică: premierul unei SUPERPUTERI a primit un premiu inventat
Click
Locul din România pe care Dan Negru îl recomandă tuturor. Are o istorie aparte: „Mi-ar fi plăcut să fie plin de turiști”
Digi24
Rusia pregătește un atac asupra Poloniei, avertizează SUA. Soldații Moscovei ar putea traversa granița și pătrunde pe teritoriul NATO
Cancan.ro
Alertă meteo de ultimă oră! Furtuni, grindină și vijelii în mai multe județe din România
Ce se întâmplă doctore
Vedeta pe care nu o mai recunosc oamenii pe stradă: „Pare extrem de bolnavă”! Cântăreața a trecut printr-o transformare uluitoare din cauza operațiilor estetice
Ciao.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Promotor.ro
Britanicii recomandă această Dacia Duster la mâna a doua: Are tracțiune 4×4 și costă mai puțin de 6.000 de euro
Descopera.ro
Descoperire majoră! Istoria umanității va fi rescrisă?
Râzi cu lacrimi
BANCUL ZILEI. BUBULINA: - Bulă, de ce nu-mi mai muști urechea când te trezești...
Descopera.ro
Cât ar mai putea exista viața pe Pământ?